שתף קטע נבחר

אב הרוגה בכרמל: "בלי עונש, לכו הביתה"

בני משפחתה של ענבל אמויאל מדימונה מבטיחים שלא יאפשרו לאיש מהאחראים למחדל לחמוק מהדין. "צריכה לקום צעקה. שיגידו - 'נכשלתי, תודה, קחו את המפתחות", אמר אביה. ועדת חקירה כבר לא תהיה, היום דיון בכנסת עם המבקר

זעקתם של קרובי הנספים באסון הכרמל מתגברת: אחרי שקמו מהשבעה, בני משפחתה של ענבל אמויאל מדימונה, צוערת שב"ס שנספתה בשריפה באוטבוס בכרמל, לא מתכוונים לשתוק עוד. "צריכה לקום צעקה שתזעזע את כל מי שאכפת לו מהמדינה הזו", אמר אביה, שמעון אמויאל. אחרי שאתמול הצליח בנימין נתניהו לסכל את היוזמה להקים ועדת חקירה ממלכתית, תדון הבוקר (יום ג') הוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת בדו"ח מבקר המדינה.

 

למרות שהכאב על מותה עודו חד וטרי, בני המשפחה הבהירו כי לא יתנו לאיש מבין האחראים לאירועים שהובילו לאסון לחמוק מלתת את הדין על מעשיו. הם דורשים מהמנהיגים לשאת במחיר על מותם של 43 בני אדם.


שמעון אמויאל עם תמונות בתו. זועק את זעקתה (צילום: אליעד לוי)

  

ענבל, בת 26 במותה, רצתה להמשיך את המסורת שהנחילו אחיה השוטרים ולשרת כמוהם בכוחות הביטחון. היא סיימה לימודי תואר שני בקרימינולוגיה, ואחר כך פנתה לקורס הצוערים שבמהלכו נספתה.

 אביה הדגיש שהתקשה עד כה לשוחח על הנושא, אך כעת חש צורך לדבר על מותה המיותר של בתו. "הנהנתנים רוצים לכבות את השריפה הזו כדי לא לאפשר לזעקה הזו לגדול".

 

כעת, כשהלהבות בכרמל כבו אך הכאב רק נעשה קשה יותר ויותר, הבהיר האב: "אני רק רוצה שהצדק ייצא לאור. מי שמנווט את הספינה צריך להיות אחראי על כל תא ותא, גם על סירות ההצלה - והספינה טבעה. צריך לדעת לומר: 'נכשלתי, תודה, קחו את המפתחות'".

 

"מספיק לאחוז בכיסא לנצח", דורש אמויאל, "הגיע הזמן שיהיו למדינה הזו מנהיגים ראויים. אין לי דבר נגד אלי ישי. אבל הוא חי, נושם ונהנה יחד עם כל החבורה שלו סביב ראש הממשלה. באותה השעה, אנחנו שילמנו בחיי הילדים שלנו. אני מדבר עם אנשים ברחוב וכולם אומרים את אותו הדבר, שנמאס. אי אפשר לסבול את זה יותר. אני רוצה שהם ילכו הביתה. לא להעניש אותם, רק שילך מי שגרם למותה של בתי".

 

לצד אביה של ענבל, מתקשה להשלים עם האובדן הכבד גם מי שהיה בן זוגה עד מותה הטראגי - ניר דהאן.

 

במכתב שכתב לה אחרי מותה (לקריאת נוסח המכתב המלא - לחצו כאן), הוא הבטיח שכל האחראים למחדל החמור יבואו על עונשם. "זה לא האש שהוצתה, אלא זו שלא כבתה שמפריעה לי. אני מבטיח לך, ענבל, האנשים שאחראים למותך עוד ייתנו את הדין. אני מבטיח לך שאני אאסוף את עצמי, אשנס מותניים ולא אשקוט עד שהדין יינתן".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים