שתף קטע נבחר

ציירו לכם חוזה: תערוכת האיורים של אנשי העסקים

אין דרך טובה מזו לסכם את 2010: בקניון רמת אביב נפתחה תערוכה של צייר הדיקונאות גיל ג'יבלי - שמציג בדרך הומוריסטית את 40 אנשי העסקים הבולטים בישראל בשנה החולפת

השבוע נפתחה בקניון רמת-אביב בתל-אביב "תמונת מצב" - תערוכתו של צייר הדיוקנאות והקלסתרונים גיל ג'יבלי (53), שמציג כ-40 קריקטורות של האנשים הבולטים ביותר בסצנת העסקים של ישראל בשנת 2010.

 

 

בין האושיות המאויירות: סטנלי פישר, בנימין נתניהו, שרי אריסון, נוחי דנקנר, שי אגסי, גליה מאור, עפרה שטראוס, לב לבייב, אילן בן דב, עופר עיני, רמי לוי, יצחק תשובה, גליה מאור, רני רהב, גיל שוויד, וכן בני משפחת עופר לדורותיה: יולי, ליאורה ועידן.   

 

 

"רק לאחרונה ירד לי האסימון, שאני בעצם סוג של צייר החצר האחורית והקדמית של מדינת ישראל, כמו שהיה נהוג באירופה בחצרות המלכים והרוזנים", אמר גיל ג'יבלי עם פתיחת התערוכה.

  

בנוסף לקריקטורות תוצג גם תחזית הומוריסטית על מה שצפוי לכל אחד מהם בשנה הקרובה. לדוגמה: נוחי דנקנר עסק ב-2010 בלהוכיח שאין ריכוזיות ושאין לו עודף כוח. עכשיו יעמוד דימויו הציבורי למבחן סביב עסקת מכתשים: האם למכור לסינים שיפטרו עובדים או לפטר אותם לבד, זו השאלה. תחזית ל-2011: טיול למזרח.

 

לב לבייב, מצד אחד, יעדיף לשכוח את 2010. האמת שגם את 2009 ו-2008. מצד שני, הוא מתחיל לראות את האור בקצה המנהרה, תחזית ל-2011: מוכרים בלבד.

 

שי אגסי, ב-2010 גילה שיותר קשה לשנות את העולם מאשר לדבר אליו יפה. למזלו, מדינת ישראל מעדיפה לעזור לו להפוך למונופול במקום לדאוג לנהגים, תחזית ל-2011: היה מנוע?

 

יצחק תשובה מצא גז. המון גז. אבל לא רוצה לשתף אותנו. כבר מזמן לא הקבלן הסחבק מנתניה שכולם אוהבים לאהוב. תחזית ל-2011: מוגז.  

 

ג'יבלי שהחל לעבוד ב-1988 כמאייר פרילאנס ב"ידיעות אחרונות", ב"חדשות" וב"גלובס", מתמחה בציורי קלסתרונים, והוא פועל זה שנים בשירות משטרת ישראל. לזכותו נזקפים מספר מקרים של לכידת עבריינים שזוהו לפי הקלסתרון שצייר.

 

ג'יבלי אף שימש צייר מרכזי בסרט התיעודי "ההרוג ה-17" של הבמאי דוד אופק, שבו צייר את קלסתרון הנעדר בפיגוע התאבדות בשנת 2002‏. כמו כן, צייר לפי עדויות ניצולים את קלסתרונו של פאוול פרנקל, מפקד אצ"י (הארגון הצבאי היהודי) בגטו ורשה‏. ג'יבלי פיתח גם שיטת זיהוי ובניית קלסתרונים מקורית הרשומה על שמו.  

 

התערוכה תוצג עד 2 בינואר 2011, בשדרה המרכזית בקומת הכניסה בקניון רמת-אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוחי דנקנר המצויר
צילום: דלית שחם
הצייר גיל ג'יבלי
צילום: דלית שחם
מומלצים