שתף קטע נבחר

נקמת ש"ס: יוגשו הצעות חוק שיביכו את נתניהו

יו"ר המפלגה ישי הורה לחברי הסיעה ליזום חקיקה שמנוגדת לעמדות הקואליציה - כ"נקמה" על אישור חוק הגיור הצבאי. "הוא יגלה שאפילו קריאה טרומית היא חרב פיפיות", הזהירו בש"ס

ש"ס הובסה בהצבעה על הגיור הצבאי, אבל עוד לא אמרה את המילה האחרונה: יו"ר המפלגה, אלי ישי, הורה הערב (ד') לחברי סיעתו ליזום כמה שיותר הצעות חוק פרטיות שאינן מקובלות על הקואליציה - במטרה להביך את ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בהתאם לכך, צפויים חברי הכנסת של ש"ס לקדם בשבועות הקרובים שורה של הצעות חדשות וישנות בשיתוף פעולה עם האופוזיציה – מגמה שוודאי תתרום לאווירת המשבר בממשלה.

 

על אף הסערה והתלהטות הרוחות היום בכנסת סביב אישור חוק הגיור הצבאי, בש"ס לא מוטרדים מתוצאות ההצבעה, בעיקר בזכות הבטחת נתניהו שלא לקדם את החוק ללא הסכמת הרב הראשי שלמה עמאר. עם זאת, במפלגה עדיין מחפשים "נקמה קטנה" שתבהיר לראש הממשלה כי מבחינתם הוא חצה את הגבול בכך שתמך בהצעת ישראל ביתנו. בש"ס הזהירו הערב כי "מי שנוהג כך עתיד לגלות שחקיקה כזו - ואפילו קריאה טרומית - היא חרב פיפיות".

 

בתוך כך, נערכות שתי המפלגות להמשך כיפוף הזרוע ההדדי – הפעם

בשאלה איזו ועדה פרלמנטרית תטפל בחוק הגיור הצבאי. יו"ר הכנסת הכריז עם תום ההצבעה כי הטיפול בחוק יועבר לוועדת חוקה, חוק ומשפט, בעוד שבש"ס דורשים כי תהיה אמונה על כך ועדת הפנים. הסיבה: בראש ועדת החוקה יושב ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, שהגיש את הצעת החוק, ואילו יו"ר ועדת הפנים הוא ח"כ דוד אזולאי מש"ס.

 

בש"ס חוששים כי רותם יקדם את החוק מבלי להתחשב בהתנגדות ראש הממשלה, כפי שעשה בחוקי הגיור וברית הזוגיות, וכי הוא עלול להביאה לקריאה ראשונה במליאה – דבר שיגרום למשבר קואליציוני של ממש. ההכרעה על זהות הוועדה תיפול בוועדת הכנסת, וגם שם ש"ס לא תוותר בקלות. "גם אם זו לא תהיה ועדת הפנים, נציע את ועדת החוץ והביטחון", אמרו במפלגה, "אף אחד לא יכול לומר שחוק הגיור הצבאי הוא לא עניינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי היום בכנסת. "נקמה קטנה"
צילום: גיל יוחנן
הדיון במליאה. איזו ועדה תטפל בסוגיה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים