שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דנינו או איילון? היום צפויה ההכרזה על המפכ"ל

  המירוץ רצוף המהמורות למפכ"לות המשטרה צפוי להגיע לסיומו בהכרזה של השר אהרונוביץ', בתנאי שהמינוי יאושר על-ידי היועמ"ש. במשטרה מהמרים על דנינו, השר לא מפזר רמזים

  בהיעדר הפתעות של הרגע האחרון, צפוי השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', להכריז היום (ה') על זהות המפכ"ל החדש של משטרת ישראל. המינוי כפוף לאישור של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שלאחריו תיעשה ההכרזה.

   

  על-פי ההערכות במשרד לביטחון פנים, שני המועמדים בעלי הסיכוי הגבוה ביותר להתמנות לתפקיד הם מפקד מחוז דרום, יוחנן דנינו, ומפקד מחוז תל אביב, שחר איילון, שסומנו כמובילים במירוץ למפכ"לות לאחר פרישתו של ניצב אורי בר-לב, בעקבות החשדות נגדו.

   

  אך לא היה זה הכתם היחיד על הליך המינוי. בשבועיים האחרונים ערך מבקר המדינה בדיקה בדבר טענות שהועלו נגד תפקודו של דנינו בחקירת מותם של שני סוכני מודיעין של המשטרה ב-2006. השר אהרונוביץ' התבקש בתחילה לדחות את ההכרזה עד שיגיע המבקר לממצאיו, אך עם התארכות הבדיקה פנה אהרונוביץ' שוב לוינשטיין וצפוי לקבל אישור להשלים את תהליך המינוי.

   

  גורמים במשטרה מסתמכים על עובדה זו ומהמרים כי דנינו הוא זה שעתיד להיבחר לתפקיד, אך השר נמנע מלפזר רמזים לגבי זהות המפכ"ל הבא. בכל מקרה, בסביבתו של אהרונוביץ' מבהירים כי הוא מעוניין לסיים את הסאגה שנוצרה סביב הליך הבחירה, ולהתפנות לעיסוקים אחרים הקשורים לתפקידו. עם זאת, נוכח התפניות הרבות שאפיינו מירוץ זה למפכ"לות, סביר להניח שאיש לא יופתע אם תתעורר עוד מהמורה בדרך שתעכב את המינוי.

   

  פרט לאיילון ודנינו, שנשארו במרוץ למפכ"לות עד כה, החל אותו גם בר-לב, שהודיע מאוחר יותר על חופשה מהמשטרה ופרישה מהמרות. גם כמה מועמדים אחרים נפגשו עם אהרונוביץ', אך סיכוייהם קלושים - סגן המפכ"ל אילן פרנקו, מפקד מחוז ירושלים אהרון פרנקו, מפקד מחוז מרכז בנצי סאו, מפקד מחוז צפון שמעון קורן וראש אגף המבצעים נסים מור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דנינו. לא מחכים לממצאי הבדיקה
  צילום: נועם מושקוביץ
  איילון. מועמד מוביל
  צילום: נועם מושקוביץ
  צילום: עוז מרון
  אהרונוביץ'. רוצה להמשיך הלאה
  צילום: עוז מרון
  וינשטיין. עוד עשוי להביא לדחייה
  צילום: יוני רייף
  מומלצים