שתף קטע נבחר

וינשטיין אישר: ניתן למנות את ניצב דנינו למפכ"ל

היועץ המשפטי הודיע לאהרונוביץ' כי אין בעיה משפטית במינוי מפקד מחוז דרום למפכ"ל, למרות קשירת שמו לפרשת חיסול הסוכנים הסמויים. בעקבות זאת, אם לא יהיו הפתעות, השר לביטחון פנים צפוי להכריז בעוד שבוע על זהות המפכ"ל הבא

אין בעיה משפטית למנות את ניצב יוחנן דנינו למפכ"ל המשטרה. כך הודיע היום (ה') היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. בעקבות זאת, אם לא צפויות הפתעות של הרגע האחרון, צפוי השר אהרונוביץ' להכריז על בשבוע הבא זהות המפכ"ל הבא.

 

בהודעה שפרסם משרד המשפטים נכתב כי ההחלטה התקבלה תוך התייעצות עם פרקליט המדינה, משה לדור, ולאחר שהיועץ קיים מספר דיונים עם צמרת משרדו, בהם נבחנו ההיבטים השונים הנוגעים לעניין, לרבות האינטרס הציבורי.

 

"בחינה זו נעשתה על בסיס חומרים המתעדים את ליווי הפרקליטות בפרשות התלונות נגד ניצב דנינו, ועל בסיס התייחסות מפורטת מגורמי הפרקליטות הבכירים אשר עסקו בשעתו בנושאים אלה, והביעו מסקנתם הברורה לפיה לא נפל פגם בהתנהלותו של דנינו", הובהר בהודעה.

  

במשרד המשפטים ציינו עוד כי וינשטיין העביר לאהרונוביץ' את כלל העובדות הרלוונטיות המתייחסות לתלונות נגד דנינו וכן חומרים שהועברו ממשרד מבקר המדינה, כדי שיכלול מידע זה בשיקוליו בעת בחירת המפכ"ל הבא.

 

לפני כשבועיים ביקש אהרונוביץ' מוינשטיין לבדוק אם קיימת בעייתיות משפטית במינוי של דנינו לתפקיד המפכ"ל, בשל קשירת שמו בפרשת חיסול שני הסוכנים הסמויים בשנת 2006.כעת, לאחר שוינשטיין נתן לו "הכשר משפטי", גורמים במשטרה מעריכים כי אהרונוביץ' יעדיף למנות את דנינו להנהיג את המשטרה, על פני מפקד מחוז תל אביב ניצב שחר איילון.

 

בכל מקרה, בסביבתו של השר לביטחון פנים הבהירו שהוא מעוניין

לסיים את הסאגה שנוצרה סביב הליך הבחירה, ולהתפנות לעיסוקים אחרים הקשורים לתפקידו.

 

בינתיים, ממשיך מבקר המדינה  בבדיקת פרשת רצח הסוכנים. ביום שני העידו בפניו מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, שהכחיש שנעשה טיוח לכשלים בפרשה וניצב משנה בדימוס ישראל אברבנאל, שסתר את דבריו של כהן.

 

בשל הסתירות בעדויות, הציע אברבנאל לקיים עימות בינו לבין מפכ"ל המשטרה. רנ"צ כהן הסכים להצעה, והעימות צפוי להתקיים בקרוב מאוד בנוכחות המבקר. בנוסף, לינדנשטראוס אמור להזמין קציני משטרה נוספים המעורבים בפרשה, על מנת שימסרו את גרסאותיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב יוחנן דנינו
צילום: הרצל יוסף
עו"ד יהודה וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים