שתף קטע נבחר

מצנע ואורון דנו בהקמת מפלגת שמאל חדשה

יו"ר מרצ ומי שמחוזר על-ידי בכירי העבודה נפגשו ודיברו על העתיד הפוליטי. אחרי שקרא למצנע "לא לגעת בעבודה עם מקל", המפלגה דרשה מח"כ איתן כבל להחזיר את המנדט

השמאל בישראל ממשיך לחפש מנהיג: יום אחרי שחזר לכותרות בעקבות ההצעה לחזור לראשות מפלגת העבודה, נועד היום (ה') עמרם מצנע עם יו"ר מרצ חיים אורון לשיחה בארבע עיניים. הם בחנו, בין היתר, את האפשרות להקים מפלגה חדשה, על חורבותיה של מפלגת העבודה.

 

אמש פורסם ב-ynet כי השר בנימין בן אליעזר, אחד האנשים החזקים במפלגת העבודה, הציע למצנע להתמודד על ראשות המפלגה, ואף הבטיח את תמיכתו בו. בן אליעזר אמר למצנע כי "רק אתה יכול להציל את המפלגה, ואני אפנה לך את הדרך

כדי שתתמודד".

 

מצנע, לפי שעה, לא קיבל החלטה לגבי חזרתו לזירה הלאומית, אולם הוא לא פסל את האפשרות להתמודד שוב על ראשות העבודה: "את המפלגה אני יכול לנצח, אך השאלה היא מה עושים אחר כך", אמר ל-ynet. "כבר הייתי במקום הזה, והמצב קשה".

 

לאחר פגישתו עם מצנע, סיפר ח"כ אורון: "אני מקיים מגוון של פגישות מתוך מטרה ברורה ומוצהרת לייצור לקראת הבחירות הבאות מסגרת פוליטית שמאלה מקדימה. זהו אפוא גם ההקשר של הפגישה עם מצנע שהתקיימה היום".

 

בתוך כך, על דעתו של יו"ר המפלגה, אהוד ברק, פרסמה היום המפלגה קריאה לחבר הכנסת איתן כבל להחזיר את המנדט ולעזוב את המפלגה. זאת, על רקע הביקורת הרבה של כבל נגד מפלגתו בחודשים האחרונים, לרבות אמירות בסגנון "מפלגת העבודה סיימה את דרכה".

 

כבל התייחס היום לחזרה האפשרית של מצנע לזירה הלאומית והמליץ לו

 "לא להתקרב למפלגת העבודה עם מקל". "אני הייתי לידו ביום שהוא הודיע על החלטתו להתפטר", אמר כבל בראיון לגלי צה"ל, "הכאב שהוא יכול לחוש הפעם הוא אף גדול יותר. אני מציע לו אפילו לא להתלבט".

 

בחודשים האחרונים סוערות הרוחות במפלגת העבודה סביב הדרישה לפרוש מן הממשלה ולהקדים את הפריימריז לראשות המפלגה. השרים יצחק (בוז'י) הרצוג ואבישי ברוורמן אספו מאות חתימות של חברי ועידה, בדרישה לכנס את מוסדות המפלגה ולדון בהקדמת הבחירות הפנימיות, וכן בפרישה מהקואליציה. הקיפאון בתהליך המדיני רק הגביר את הלחץ על ברק, שנדרש לעזוב את ממשלת נתניהו נוכח חוסר ההתקדמות בתהליך השלום עם הפלסטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצנע. ינהיג את השמאל?
צילום: שאול גולן
אורון. מחפשים אלטרנטיבות
צילום: עידו ארז
איתן כבל. "לא להתקרב עם מקל"
צילום: ירון ברנר
מומלצים