שתף קטע נבחר

תקדים משפטי: ילד יאומץ על-ידי בן הזוג של אביו

לראשונה קבע בית משפט כי גבר יוכל לאמץ את הבן הביולוגי של בן זוגו, שנולד בהליך פונדקאות. "זוהי פריצת דרך ללגיטימציה של המשפחה החד-מינית", בירכו בארגון "משפחה חדשה". האב הביולוגי ל-ynet: "זה רגע מרגש, אנחנו שמחים שהתווינו את הדרך לעוד זוגות"

חדשות טובות לקהילה הגאה: בית המשפט לענייני משפחה בירושלים קבע היום (ה') לראשונה כי תינוק שנולד בהליך פונדקאות יאומץ על-ידי בן זוגו של האב הביולוגי. "זוהי פריצת דרך", בירכה עו"ד אירית רוזנבלום מארגון "משפחה חדשה", שסייעה לבני הזוג.

 

האב ובן זוגו הגישו את בקשת האימוץ באמצעות עו"ד רוזנבלום ועו"ד דפנה כהן-סטאו, בעקבות הליך פונדקאות שבסופו נולד תינוק. בבקשה נטען כי שני הגברים חיים יחד כזוג לכל דבר, והתוכנית הייתה שאחד מהם יילד תינוק באמצעות הליך פונדקאות ויאפשר לבן זוגו להיות אביו המאמץ.

 

מאז שהוגשה הבקשה נבדקו השניים כמה פעמים על-ידי עובדי משרד הרווחה, אשר הגיעו למסקנה כי אישור בקשת האימוץ היא לטובת הילד, בן שנתיים היום. בית המשפט קיבל את עמדתם ואישר את הבקשה.

 

עו"ד אירית רוזנבלום, יו"ר ארגון "משפחה חדשה", אמרה ל-ynet: "זוהי פריצת דרך ללגיטימציה של המשפחה החד-מינית בישראל, שהולכת ומתרבה בשנה האחרונה. עשרות ילדים נולדו בתהליך פונדקאות, הקהילה ההומו-לסבית זוכה בהכרה חברתית בעקבות ההתנהלות המשפחתית שלה".  

 

האב: שנינו היינו ההורים מהרגע הראשון 

י', האב הביולוגי, אמר ל-ynet: "זהו רגע מרגש, אנחנו מאוד מאושרים. זה רגע שאין יותר שאלות, רגע שלא צריך לפחד מה יקרה לו אם משהו יקרה לי, מה שלא היה ברור עד כה מבחינה משפטית. נתקלנו בסיטואציות ביזאריות במהלך השנתיים האחרונות, ואנו שמחים שהכל מאחורינו ושהתווינו את הדרך המשפטית לזוגות אחרים".

 

האב סיפר כי הוא ובן-זוגו החליטו להביא ילד לעולם אחרי שמונה שנים ביחד, והם אינם בקשר עם האם הפונדקאית או עם תורמת הביצית. "הדרך היחידה שנשארה בפנינו הייתה פונדקאות בהודו. הבן שלנו בא לעולם כתוצאה מהחלטה משותפת שלנו. שנינו היינו להורים מרגע

שקיבלנו אותו לידינו ושנינו האבות שלו. מדובר בתהליך שלכל הדעות הוא תהליך מסורבל ומיותר".

 

"המדינה לא הערימה קשיים בכוונה", אמר י', "אבל היו קשיים שנובעים מעצם העובדה שישראל לא רוצה להסתבך בתקרית דיפלומטית עם מדינה זרה".

 

מנכ"ל "הבית הפתוח", יונתן גר, קרא לשנות את חוק הפונדקאות: "שינוי החוק, כך שיאפשר לבני זוג בני אותו מין להפוך להורים בישראל, ייתר את הצורך לצאת לחו"ל מלכתחילה ואגב כך את תהליך האימוץ המיותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים