שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מש' הבריאות: לא לשווק תמרוקים שנוסו על בע"ח

  הצעת החוק הפרטית שגיבשו בין השאר ח"כ איתן כבל ודב חנין, והמציעה לאסור שיווק, ייצוא וייבוא של מוצר שנוסה על בעלי חיים, מקבלת היום רוח גבית גם ממשרד הבריאות. לפי הצעת החוק, משרד הבריאות יגדיר בדיקות מעבדה חלופיות כדי להבטיח את בטיחות המוצר

  משרד הבריאות נגד ניסויים בבעלי חיים: המשרד הודיע היום (ה') כי יתמוך בהצעת חוק פרטית לפיה ייאסר שיווק תכשירים קוסמטיים ותמרוקים שנוסו על בעלי חיים, החל משנת 2015.

   

  את הצעת החוק גיבשו ח"כ איתן כבל, דב חנין וחברי כנסת נוספים, ולפיה ייאסר שיווק של מוצר שהוא או אחד מרכיביו נוסו על בעלי חיים. בהתאם להצעת החוק, משרד הבריאות יגדיר בדיקות מעבדה חלופיות, שאינן מערבות ניסויים בבעלי חיים, כדי לוודא כי המוצר בטוח לשימוש.

   

  בדברי ההסבר לחוק נאמר כי "ניסויים בבעלי חיים לשם פיתוח מוצרי קוסמטיקה כרוכים בגרימת סבל עצום לבעלי החיים ונעשים ללא משככי כאבים. במהלכם מתים בעלי החיים בייסורים קשים".

   

  ההצעה אוסרת ייבוא, ייצוא או שיווק של תכשירים שבהם נעשו ניסויים בבעלי חיים. לגבי מוצרים המיוצרים בישראל, ישנו תיקון קודם לחוק משנת 2007, שאסר על עריכת ניסויים כאלו במוצרים ישראליים.

   

  משרד הבריאות מאמץ את הצעת החוק הזו כחלק ממהלך כולל לאימוץ מודל אירופי בכל הקשור בפיקוח על מכירת תמרוקים. הצעת החוק תעלה השבוע לדיון בוועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת, לקראת הכנתה לקריאה שניה ושלישית.

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים