שתף קטע נבחר

ארה"ב: אושרו קיצוצי המס וההטבות למובטלים

עלות התוכנית המאריכה את תוקף ההטבות למובטלים ואת קיצוצי מס ההכנסה מסתכמת ב-858 מיליארד דולר. נשיא ארה"ב, התומך בהצעה, צפוי לחתום עליה על אף שתגדיל את החוב הממשלתי הגבוה

הקונגרס האמריקני נתן אישור סופי במהלך הלילה (ה') לעסקה של נשיא ארה"ב ברק אובמה והרפובליקנים להארכת קיצוצי המסים שתוקפם עמד לפוג. זאת, למרות התנגדות של רוב חברי מפלגתו של הנשיא. עלות התוכנית הכוללת נאמדת בכ-860 מיליארד דולר - והיא תעמיק את החוב האמריקני.הצעת החוק עושה את דרכה לבית הלבן לחתימתו של אובמה.

 

מדובר בהארכת תוקף קיצוצי המסים לבתי אב בכל רמות ההכנסה וכן בחידוש הטבות למחפשי עבודה המובטלים זמן רב - זאת למשך שנתיים נוספות. בנוסף, התוכנית כוללת קיצוץ חדש למשך שנה במסי הביטוח הלאומי שיטיבו עם הרוב המוחלט של העובדים במשק האמריקני, אשר עדיין מדשדש. נזכיר, ששיעור האבטלה במדינה מתקרב ל-10%.  

 

כמו בסנאט, אשר אישר את ההצעה יום קודם לכן, גם ההצבעה בבית התחתון חצתה מפלגות. 139 דמוקרטים תמכו בהצעה ו-112 התנגדו לה, ואילו 138 רפובליקנים תמכו ו-36 התנגדו.

 

התוכנית צפויה לספק חיזוק לכלכלת ארה"ב לטווח הקצר. עם זאת, היא צפויה להגדיל את החוב הממשלתי שכבר מסתכם ב-14 טריליון דולר. זאת, כשברקע נשמעות טענות בדבר הסכנה הנשקפת ליציבותה ארוכת הטווח של הכלכלה האמריקנית מהחוב המתעצם.

 


פורסם לראשונה 17/12/2010 13:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיתוף פעולה עם הרפובליקנים. נשיא ארה"ב ברק אובמה
צילום: AP
מומלצים