שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  נסיכת הקורח

  היא קמה שלוש פעמים בשבוע ב-5:00 כדי להגיש את תוכנית הבוקר בערוץ 2, קובעת את מי תשמעו בגלי צה"ל, ועכשיו תוכלו לראות אותה במקום תמר איש-שלום ב"אולפן לילה". אז איך זה שעדיין לא מזהים את הילה קורח ברחוב? ראיון

  הדור הצעיר של מגישות האקטואליה הרכה הוא קצת מבלבל. אפשר למצוא דמיון לא קטן בין טלי מורנו ללינוי בר גפן, בין תמר איש-שלום, להילה קורח ולילך סונין. הן די מזכירות אחת את השנייה במראה החיצוני, הן אינטליגנטיות במידה דומה והן רהוטות ושנונות עד כדי כך, שפשוט רבים כלל לא מבחינים בהבדל ביניהן.


  קורח עם אברי גלעד. נהנית לקום בחמש בבוקר (צילום: יוני המנחם)

   

  הערב (א', 23:15, ערוץ 2) תעלה על המסך הילה קורח ותגיש את "אולפן לילה" במקומה של תמר איש-שלום, הנמצאת בחופשת לידה. ז'אנר מבלבל כבר אמרנו? יחד עם זאת, קורח לא עוצרת רק באקטואליה. היא ראש מחלקת קריינים בגלי צה"ל, המקום בו החלה את הקריירה התקשורתית שלה, מגישה תוכנית מדע בטלוויזיה החינוכית וכמובן את תוכנית הבוקר לצד אברי גלעד ועינב גלילי, הזוכה לנתוני צפייה גבוהים.

   

  "תמר זו תמר ואני זו אני" מתייחסת קורח לדמיון ולשוני בין המגישות. "התוכנית היא שלה ואני לא רשאית לעשות בה מהפכות. אני מניחה שיהיו הבדלים, אבל אני לא ממש יודעת מה הם יהיו".

   

  איך באמת עובדת התוכנית הזו, עם כל הפינות?

   

  "החלק הראשון הוא החלק החדשותי, והוא מועבר בשידור חי. החלק השני, זה של האולפנים השונים, מצולם כשעה לפני התוכנית, בעיקר בגלל שכל האחרים עסוקים בתוכניות שלהם כמו ליאון רוזנברג וחדשות הבידור או אלי אילדיס בחדשות הספורט".

   

  בעצם כשחושבים על זה, את עובדת רק בימים ראשון עד שלישי.

   

  "אני עובדת כל השבוע. אמנם אתה רואה אותי בתוכנית הבוקר ועכשיו באולפן לילה בראשון עד שלישי, אבל אני גם עובדת במשרה מלאה בגלי צה"ל, ולרוב עסוקה שם בימים רביעי וחמישי. ויש גם את "גלילאו" בחינוכית שאני מצלמת במהלך השבוע".

   

  מה לך ולמדע באמת?

   

  "זה לא מדע בדיוק. זה יותר בסגנון השאלות הכי יומיומיות. זו תוכנית מרתקת שלא מתעסקת בנוסחאות ובפורמולות, אלא בנושאים שנמצאים סביבנו כמו איך הומצאה משחת השיניים, למה השמיים כחולים ומה יקרה אם מיליארד איש יקפצו בו זמנית. כשאלדד קובלנץ פנה אליי עם ההצעה להגיש את התוכנית והעמקתי בפורמט, מיד קפצתי על זה. עניין אותי לדעת ולחקור מה קורה לראש שלנו כשאנחנו נוגחים בכדור".

   

  "העבודה הטובה בעולם"

  היא בת 26, צעירה מבין שלוש אחיות שהחלה את הקריירה כאמור בגלי צה"ל, ולא - בלי שום פרוטקציה. עם שחרורה החלה להגיש פינה בתוכנית הבוקר בערוץ 10, השתתפה בתוכנית "המוח" של ארז טל וגרפה 350 אלף שקל, עבדה כמנחה בערוץ המוזיקה בגלגולו הקודם, עד שלפני שלוש שנים נחתה בכורסת מגישת הבוקר לצד אברי גלעד במסגרת שידורי זכיינית ערוץ 2, רשת.

   

  מה את צריכה את זה? בת 26 וכבר שלוש שנים קמה בחמש בבוקר.

   

  "זו פשוט העבודה הכי טובה בעולם. איפה עוד יוצא לך בשעתיים של עבודה לפגוש ולדבר עם שרים, חברי כנסת , מעצבי אופנה ועוד עשרה אנשים? זה מהארד-קור עד לסופט-קור. זה פותח את הראש. תוסיף לזה את הפרטנרים המדהימים שלי ותבין למה אני כל כך נהנית. אני מניחה שאם לא היה לי טוב לא הייתי שם".

   

  אפרופו פרטנרים מדהימים, עם מי כיף יותר? אברי או עינב גלילי?

   

  "עם יד על הלב, עם שניהם באותה המידה".


  קורח ובן הזוג. "אני בת 26, עזוב אותי מהריון" (צילום: ענת מוסברג)

   

  כאילו שמישהו פה ציפה לתשובה אחרת. לפני פחות משנה היא נישאה לדרור, בן זוגה בשנים האחרונות העובד כמאבטח אישים (מישהו אמר לינוי בר-גפן?) וחזרה לתחנה הצבאית, הפעם כראש מדור קריינים.

   

  "אני אחראית על החיילים. מי שרוצה לפתוח מיקרופון בתחנה עובר דרכי. אני החותמת האחרונה והסמכות המקצועית עד כמה שזה נשמע רשמי מדי", היא מסבירה את התפקיד ומתנערת מהמושג "המפקדת" המתבקש. 

   

  מה את מעדיפה, רדיו או טלוויזיה?

   

  "רדיו, ללא ספק. זה שונה לחלוטין. אני עכשיו פחות מגישה ברדיו, אבל אני רוצה תוכנית רדיו ולחזור להיות יותר מעורבת ברדיו. אני רוצה תוכנית אקטואליה. ותוכנית סאטירה. ותוכנית מוזיקה. גם וגם וגם וגם".

    

  כבר מזהים אותך ברחוב?

   

  "לא. גם לא מכירים את השם שלי וגם לא מזהים אותי. האמת? אני מבסוטית מזה. אני פשוט נראית מאוד שונה במציאות. אני לא מאופרת, בדרך כלל השיער שלי נראה קטסטרופה ובעיקר מעירים לי שאני נראית יותר ילדה ויותר רזה. לא יודעת אם זו מחמאה או לא, אבל זה המצב".

   

  וכפולני גאה תרשי לי לשאול: בקרוב יחליפו אותך בגלל חופשת לידה?

   

  "לא. כולם מצפים שבגלל שהתחתנתי אנסה להיכנס להריון או חושבים שאני כבר בהריון. גם כולם רוצים להיות הראשונים לדעת. אין לי תוכנית כזו. אני בת 26 בנאדם, עזוב אותי". עזבנו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קורח. מגיעה ל"אולפן לילה"
  צילום: יריב פיין
  תמר איש-שלום. יש דמיון
  צילום: ינאי יחיאל
  לאתר ההטבות
  מומלצים