שתף קטע נבחר

פלוגת מג"ב בקריית-גת; המשטרה: העיר שקטה

תוך שבוע הושלך רימון רסס למועדון קלפים ונורו יריות במקרה אחר, אבל במשטרה העדיפו לשמור על חשאיות ולא דיווחו על המקרים לתקשורת - למרות ש-30 שוטרי מג"ב הועברו לעיר

מה מנסים לטייח במשטרה? הרחק מעיני העיתונאים, פקדו בימים האחרונים את קריית-גת שני אירועים פליליים חמורים, אחרי תקופה ארוכה של שקט בעיר. בניגוד לנוהג, העדיפו במשטרה לשמור את הפרשה על אש קטנה ולא דיווחו עליה לתקשורת - אך היום (א') הגיע לידי ynet מידע שלפיו הצליחו אותם אירועים להדיר שינה מעיני גורמי אכיפת החוק.

 

במרחב לכיש ערכו היום הערכת מצב דחופה ומיוחדת לנוכח ההסלמה בעיר, שבסיכומה הוחלט לפרוש ברחובותיה פלוגה של מג"ב כדי לנסות להשיב את השקט. למרות שמדובר בצעד חריג, סירבו במשטרה להתייחס לפניית ynet בנושא - וציינו, באשר לאותם אירועים, כי "כל כיווני החקירה נבדקים".

 

התקרית האחרונה בשרשרת האירועים התרחשה אמש, כשסמוך לחצות החריד את קריית-גת קול נפץ אדיר. פנייה למשטרה בנושא הובילה לקבלת תשובה שלפיה "העיר שקטה ואין שום אירוע חריג". למרות זאת, נראה שהחוקרים היו רגועים הרבה פחות ובסביבות 11:00 הבוקר איתרו את מקור הפיצוץ, שהיה רימון רסס שהושלך לעבר מועדון קלפים בתחנה המרכזית וגרם נזק לשני כלי רכב.

 

האירוע הזה מצטרף לתקרית אחרת שהתרחשה ביום חמישי האחרון, אז נשמע צרור יריות ברחוב משה שבעיר, סמוך מאוד לבית הוריהם של האחים מגידיש, אלו שעד לאחרונה הוגדרו כיעד חשוב במעלה של המשטרה. למרות זאת, מסרו במשטרה כי אותו צרור נורה לעבר "בית מגורים של אנשים נורמטיביים". זה לא הפריע לחוקרים לזמן לחקירה בעניין את אחד מהאחים מגידיש.

 

למרות הניסיונות להרגיע את השטח, כינס מפקד מרחב לכיש במשטרה, ניצב-משנה אלון לבבי, הערכת מצב מיוחדת לדיון במצב המידרדר בקריית-גת. ההחלטה שהתקבלה בסיכום הישיבה רחוקה מלהעיד על כך שבעיר שורר שקט: "הנחיתי את פלוגה ל"ו (של מג"ב), המונה 30 שוטרים, לעבור לשבוע לקריית-גת כדי להגביר את תחושת הביטחון בקרב תושבי העיר", מסר לבבי. הוא ציין כי "תחנת המשטרה בעיר הונחתה לפעול מול עסקים שפועלים ללא רישיון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעדיפים לחקור רחוק מהעיתונאים (ארכיון)
צילום: רענן בן צור
מומלצים