שתף קטע נבחר

שרי העבודה עונים לנתניהו: "על מי הוא מאיים?"

ראש הממשלה דרש מהשרים להפסיק לבקר את הארכת מתן הקצבאות לאברכים, בשותפה הבכירה שלו הגיבו: "ליברמן עושה בממשלה מה שהוא רוצה, והוא מאיים עלינו? זו בדיחה"

העבודה עדיין בממשלה, אבל הטונים עולים מרגע לרגע. אישור הארכת מתן הקצבאות לאברכים הכעיס את שרי מפלגת העבודה, שגינו בפומבי את ההחלטה. הביקורת שמתחו השרים על הממשלה, ובהם בנימין בן-אליעזר, הביאו לכך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, הזהיר אותם לבל ימשיכו בקו התקיף שהם מובילים בנושא. בעבודה בחרו לא לשתוק..

 

"על מי בדיוק הוא מאיים?", אמרו בעבודה לנוכח אזהרותיו של ראש הממשלה, שדרש משריו לא לבקר את ההסדר. במפלגה לא עברו על כך לסדר היום והוסיפו: "ליברמן עושה בממשלה מה שהוא רוצה, ומוביל מדיניות עצמאית שנוגדת לחלוטין את הצד של נתניהו - והוא בא לאיים עלינו? זו בדיחה".

 

כל שרי העבודה התנגדו אתמול בהצבעה על קצבאות האברכים. בישיבת הסיעה שנערכה לפני כן החליטו גם השרים אהוד ברק ושלום שמחון להצביע נגד, לאחר שהבינו כי הם צפויים להיות היחידים שיתמכו בתוכנית. בעקבות הדיון, והביקורת הנוקבת של השרים על ההחלטה, אמר להם נתניהו: "לאחר שההחלטה התקבלה אי אפשר יהיה להתבטא בצורה כזו יותר. אלו החלטות של הממשלה כולה והאחריות היא על כולם".

 

ברק ושמחון הובסו, בחירות על ראשות קק"ל

הקיפאון המדיני הוליד בין כה וכה רף מתח גבוה בין נתניהו לבין שרי העבודה, שם גוברים הקולות הקוראים לפרוש מהממשלה ומהקואליציה, אם לא יחול מפנה בתחום בעתיד הקרוב. אבל לא רק בעבודה כועסים על נתניהו, בעקבות החלטתו להשאיר את הסטטוס-קוו בעינו, לפחות עד 2015. הסטודנטים מאיימים בפנייה לבג"ץ בעניין ואפילו בש"ס החליטו להימנע בהצבעה. "זו הצעה צולעת, שמטרתה לדחות את הקץ", אמר השם משולם נהרי.

 

בתוך כך, נחלו ברק ושמחון מפלה בהצבעה שנערכה בלשכת מפלגת העבודה, סביב איוש תפקיד יו"ר קק"ל. חברי הלשכה החליטו ברוב קולות כי למפלגת העבודה אסור לוותר על התפקיד, ודרשו לערוך התמודדות עליו בין היו"ר המכהן, אפי שטנצלר, לבין שמחון.

 

במשך כחצי שנה גיבה ברק את שמחון, שניסה לייצב רוב שיתמוך במועמדותו לתפקיד באמצעות עסקאות פוליטיות עם סיעות שונות במוסדות הלאומיים כדי להימנע מבחירות. אבל בעקבות החלטת הלשכה האחרונה, שנכפתה על ידי בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, ייאלץ שמחון בכל זאת להתמודד על התפקיד, אחרי חודשים ארוכים שבהם ספג ביקורת נוקבת על התנהלותו במרוץ לראשות הקק"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. ניסה להשקיט את הביקורת
צילום: יותם פרום
ברק. מפלה בהצבעה
צילום: AP
שמחון. ייאלץ להתמודד מול שטנצלר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים