שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו לאסתר פולארד: "שוקל לבקש חנינה"
  ישראל תגיש לראשונה בקשת חנינה לשחרור המרגל ג'ונתן פולארד? אסתר פולארד התחננה בפני רה"מ למשלוח בקשה רשמית לאובמה. "שנה את הטקטיקה, כל מה שעשית עד כה לא עזר", אמרה לו. נתניהו: תני לי 24 שעות

  25 שנה אחרי שנעצר, מאמין ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ניתן להביא לשחרורו של המרגל ג'ונתן פולארד ומכנה אותו "שליח של ישראל". לאחר שנפגש עם אסתר פולארד, אמר נתניהו כי הוא שוקל לשלוח מכתב לנשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, בו הוא קורא לשחרורו.

   

  נתניהו, שנפגש עם אסתר פולארד ועם אנשי השדולה למען שחרורו בתום כנס שנערך בכנסת, אמר להם כי ימשיך לפעול למענו: "אני מבקש 24 שעות כדי לשקול אם אגיש מכתב גלוי לאובמה הקורא לשחרורו של ג'ונתן". נתניהו אמר את הדברים לאחר שסגן שר ההגנה האמריקני לשעבר, לורנס קורב, ששירת בימים בהם פולארד נלכד, הבהיר לו שישנו "רצון טוב" להגשת חנינות בעשרת הימים שלפני חג המולד.

   

  "פעלתי בכהונתי הראשונה לשחרור ג'ונתן וכמעט הצלחתי, אנחנו מאוד קרובים", אמר נתניהו. "כשהייתי אזרח פרטי ביקרתי אצלו". לדבריו, במהלך הקדנציה הנוכחית הוא העלה את הנושא לפחות 6 פעמים, בפגישותיו עם הנשיא אובמה ועם מזכירת המדינה, הילרי קלינטון.

   

  רעייתו של פולארד שוב ביקשה שנתניהו ישלח את בקשת החנינה. "אני מתחננת בפניך, אנא פנה בגלוי אל הנשיא, זאת אולי ההזדמנות האחרונה שלי לבקש זאת ממך", אמרה אסתר בפגישתה עם נתניהו. "כל מה שעשית עד עכשיו לא הביא פרי, אנא שנה את הטקטיקה, הגש בקשה רשמית".

   

  "תגיד לי, מה יש לנו להפסיד? מה זה יכול להזיק?", הוסיפה פולארד והעבירה לנתניהו מכתב שפולארד עצמו הכתיב לה מהכלא, שעה קלה לפני כן. אסתר פולארד סיפרה לראש הממשלה שמצבו הבריאותי של ג'ונתן מידרדר ושבשבוע האחרון הוא פונה שלוש פעמים באמבולנס לבית חולים. לדברי אסתר פולארד וחברת הכנסת רונית תירוש, ראש הממשלה למד פרטים חדשים בפגישה שהתקיימה בלשכתו בכנסת. הן הביעו תקווה שמפגש זה יביא לכתיבת המכתב המיוחל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו, בפגישה היום
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  פולארד. התחננה
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  מומלצים