שתף קטע נבחר

7,500 יחידות דיור ייבנו למגזר הערבי בצפון

ועדת משנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה תציג תוכנית חדשה שתציע דירות למגזר הערבי בגליל המערבי, סמוך לג'דיידה-מכר. אטיאס: אנו פועלים להקל על זוגות צעירים לרכוש דירה באמצעות הגדלת ההיצע

לאחר תכנון ארוך, תוצג מחר (ג') תוכנית לבניית 7,500 יחידות דיור חדשות עבור המגזר הערבי, בסמוך למועצה המקומית ג'דיידה-מכר שבגליל המערבי.

 

 

בדיון שיתקיים מחר בבוקר בולנת"ע (ועדה לנושאים תכנוניים עקרוניים), ועדת משנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, תוצג תוכנית שאמורה להציע דירות למגזר הערבי כולו בגליל המערבי.

 

לאחר שמשרד הבינוי והשיכון ניסה לקדם במשך מספר שנים את התוכנית המקיפה, בפברואר 2009 הוחלט להכינה כתוכנית מתאר ארצית במסגרת תמ"א 44.

 

במסגרת ועדת המשנה של המועצה הארצית, יערך דיון מקצועי מקיף של חברי הועדה, כאשר במשרד הבינוי והשיכון מצפים כי בחודשים הקרובים תגיע התוכנית מהולנת"ע לאישורה במועצה הארצית.

 

במשרד הבינוי והשיכון מקווים כי בעוד כשנה תושלם תוכנית המתאר, ובהמשך יחל איכלוסם של המתחמים העירוניים החדשים. השכונות המתוכננות כוללות תמהיל של בנייה רוויה, נמוכה וצמודת קרקע, עם אוכלוסייה נוספת של קרוב ל-35 אלף איש.

 

אטיאס: "פועלים לטובת כלל האוכלוסייה"

לצד פיתוח שכונות המגורים והשטחים הציבוריים של משרד הבינוי והשיכון, עוסק מינהל מקרקעי ישראל בפיתוח איזור תעסוקה שייתן מענה מקומי לאוכלוסיית האיזור. ג'דיידה-מכר ממוקמת קילומטרים ספורים מזרחית לעכו, צפונית לכביש עכו-כרמיאל, וכיום אוכלוסייתה מונה כ-18 אלף נפש.

 

שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, אמר לקראת הדיון מחר כי "המשרד פועל לטובת כלל האוכלוסייה, בראש ובראשונה בכדי להקל על זוגות צעירים להגיע לרכישת דירה באמצעות הגדלת ההיצע".

 

לדבריו, המגזר הערבי, כמו גם כלל האוכלוסייה, סובל ממחסור בתכנון ומהיצע דירות שאינו מספק לאורך שנים והתכנון לטווח ארוך הפך למהותי וחייב לבוא לצד הצעדים המיידים יותר. בין הצעדים הללו, מונה השר אטיאס את הגדלתו המשמעותית של היצע הקרקעות של המדינה ליזמים".


פורסם לראשונה 20/12/2010 18:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריאל אטיאס
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים