שתף קטע נבחר

תושבי נעלין: להרוס תחנת משטרה בהתנחלות

בעתירה נטען, כי המבנה בו נמצאים תחנות המשטרה ומכבי האש במודיעין עילית נבנו על קרקע פלסטינית. "המבנים מומנו מכספי ציבור, תוך כדי הסגת גבול והפרת חוק גסה"

מדוע לא הורסים מבנים לא חוקיים בהתנחלות - המשמשים את כוחות הביטחון וההצלה? ראש מועצת הכפר נעלין עתר היום (ג') לבג"ץ, בבקשה כי יורה להרוס את מבני שירותי החירום בהתנחלות מודיעין עילית, להם הוצא צו הריסה. לטענת העותר, המבנה הוקם שלא כחוק על אדמתו הפרטית של תושב הכפר - שעתר גם הוא.

 

בעתירה, שהוגשה נגד שר הביטחון ואלוף פיקוד המרכז, בסיוע ארגון "יש דין" - דורשים העותרים לנמק מדוע כוחות הביטחון אינם מממשים את צווי ההריסה, שהוצאו נגד המבנים הנמצאים במתחם מבני הציבור הממוקמים במודיעין עילית. מדובר בתחנת המשטרה המקומית ותחנת כיבוי האש, המשמשות את מודיעין עילית.

  

בעתירה תיארו העותרים - באמצעות עורכי הדין מיכאל ספרד, שלומי זכריה, אבישר לב ומוחמד שקייר - את המצב האבסורדי לדבריהם, שבו מתחם הכולל מבני ציבור המשמשים את רשויות אכיפת החוק, נבנה בניגוד לחוק, ללא היתרי בניה, בניגוד לתוכנית המתאר החלה באזור, ו"תוך גזל אדמתו הפרטית של העותר".

 

עוד נטען בעתירה, כי עבודות הקמת מתחם החירום החלו בין השנים 1999-2000, ובנייתם הושלמה, למרות אי חוקיותם ולמרות צווי הפסקת עבודות וצווי הריסה שהוצאו. לטענת העותרים, בניגוד למקרים רבים אחרים של בנייה בלתי חוקית על ידי יהודים בגדה

 המערבית, מקרה זה חמור במיוחד מפני שהמבנים שנבנו שלא כדין הינם מבני ציבור, שממומנו ונבנו מכספי ציבור, תוך כדי הסגת גבול והפרת חוק גסה.

 

בנוסף כתבו העותרים בפנייתם לבג"ץ, כי למרות שרשויות אכיפת החוק היו מודעות מזה שנים למצב ולאי חוקיותם של המבנים, הם נמנעו מביצוע החובות המוטלות עליהם והעדיפו לטמון ראשם בחול. "עתירה זו מוכיחה שהמשטרה ומכבי האש בשטחים הכבושים מקיימים את הפתגם: 'אם אינך יכול לנצח אותם חבור אליהם', המשטרה הפסיקה לרדוף את הגנבים ועברה להתנהג כמותם" אמר עו"ד לב לynet.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בנעלין. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים