שתף קטע נבחר

ה"מרגל הישראלי" שיחד עיתונאי: תגיש טוק-שואו

עיתון מצרי דיווח כי הנאשם שפעל בשליחות המוסד פנה לעורך ראשי של עיתון בלבנון, מקורב לחיזבאללה ולשלטונות סוריה, בניסיון לגייס אותו. התמורה: כסף והגשת תוכנית אירוח

האם "רשת הריגול הישראלית " ניסתה לגייס לשורותיה גם אישים בעלי השפעה על דעת הקהל בעולם הערבי? העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" דיווח שמנגנוני הביטחון בקהיר חשפו כי טארק עבד אל-ראזק חסן, הנאשם בריגול ובהיותו סוכן של המוסד, ניסה לגייס לחולייה את עורכו הראשי של אחד העיתונים המרכזיים בלבנון, שנחשב מקורב למשטר הסורי ולחיזבאללה.

 

לפי הדיווח, הציע חסן, מאמן קונג-פו במקצועו, כסף לעורך הראשי בתמורה לשיתוף הפעולה עם ישראל - ואף אמר לו כי אם ייענה לבקשתו, יישקול להביא לכך שאף יקבל תוכנית אירוח טלוויזיונית.

 

חסן, שלפי העיתונות במצרים היה איש הקשר בין המפעיל הישראלי לבין מרגל מטעם המוסד שפעל בלבנון, הצליח לאסוף לכאורה מידע מסווג הנחשב לבעל חשיבות קריטית עבור שירות הביטחון של סוריה. בימים האחרונים נטען כי הוא פרסם מודעות באינטרנט שבאמצעותן ניסה לגייס עבור המוסד סוכנים מקרב עובדי חברות סלולריות בסוריה ובלבנון.

 

בעיתונות המצרית דיווחו כי הנאשם הצליח לאסוף גם מידע מסווג על מנהלים בכירים בשלוש חברות סלולריות במדינה, כדי לנסות ולגייס גם אותם לרגל עבור ישראל.

 

לפי הדיווחים בעולם הערבי על הפרשה, החל הקשר בין חסן לבין כוחות המודיעין של ישראל לפני כמה שנים - ביוזמתו שלו.

הוא פנה למוסד באמצעות הדואר האלקטרוני, צירף את פרטי ההתקשרות עמו ואמר כי הוא מעוניין בעבודה. בחודש אוגוסט 2006 הוא קיבל טלפון מ"ג'וזף דימור", איש מודיעין ישראלי כביכול, שסיכם להיפגש איתו בשגרירות ישראל בהודו.

 

בפגישה שהתקיימה לאחר מכן קיבל חסן מקדמה של 1,500 דולרים. בהמשך אותה שנה הוא נסע לתאילנד והחל לפקוד שם את שגרירות ישראל. שם הוא נועד עם המבוקש השני - "אידי משה". על פי הדיווח, משה אימן אותו, לימד אותו לאסוף מסמכים ולהעביר מידע. הוא אף קיבל מחשב נייד מוצפן שאיפשר לו לשמור על קשר עם מפעיליו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק הכסף מדבר? (אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים