שתף קטע נבחר

אלי ישי: אני האשם תמיד. לא בורח מאחריות

שר הפנים אמר כי אסון הכרמל אירע במשמרת שלו ולכן רוב הביקורת הופנתה כלפיו, למרות שבזמן שחלק מהמחדלים נעשו הוא היה בבית הספר

שר הפנים זכה ללא מעט ביקורת בשבועות האחרונים, ובכנס של לשכת המבקרים הפנימיים הוא התייחס שוב לנושא. השר אלי ישי אמר הבוקר (יום ה') בחחצי-קריצה ש"בסוף אני תמיד האשם".

 

ישי, בן ה-48, הסביר כי דו"ח מבקר המדינה על מצב שירותי הכבאות מתייחס למחדלים שנעשו בין היתר, כשהיה בבית הספר. הוא

 אמר כי אסון הכרמל אירע במשמרת שלו ולכן הביקורת הרבה הופנתה כלפיו. עם זאת, הדגיש שר הפנים כי הוא "לא בורח מאחריות".

 

לגבי נושא הביקורת אמר ישי, כי הוא רואה חשיבות רבה בביקורת פנימית וחיצונית במשרדי הממשלה, משום שהיא מאלצת את המנהיגים לרדת אל העם. "אני חי את הביקורת. היא חשובה מאין כמוה... רק כך אפשר לתקן, להתקדם ולתת שירות טוב יותר לאזרחי המדינה... מי שלא מסוגל לקבל ביקורת, שיקום ויילך לתפקיד אחר. איש ציבור צריך לדעת שהוא חשוף לביקורת וזה נכון וטוב שכך". הוא ציין כי הביקורת בישראל היא מהטובות בעולם.

 

עם זאת טען כי "הגענו למצב שהבירוקרטיה נוראה... המבוקר מוגבל אפילו בחשיבה מה נכון יותר לעשות... אנחנו מוצאים את עצמנו משותקים.

 נגרם שיתוק ביכולת לקבל החלטות ולבצע". בהקשר זה עקץ את האוצר ואמר כי השינוי הדחוף ביותר בשיטת הממשל הוא "להעביר את הסמכות מפקידי האוצר לשרים".

 

ישי קרא להקים מערך שיפשט את התהליכים ויאפשר את יישום מסקנות המבקרים. בין היתר הציע להקים ועדת שרים או ועדה אחרת, שבין חבריה יהיו שופט, שר משפטים ומבקר מדינה - כולם לשעבר. הוא קרא ללשכת המבקרים הפנימיים לפעול לכך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. "חי את הביקורת"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים