שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מתיחות בש"ס: "בנו של הרב יוסף הורחק מאביו"

  במהלך תפילת שחרית שלשום ביקש הרב דוד יוסף להיכנס לחדרו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, אך נחסם על-ידי יועצו של הרב - צבי חקק. ברקע - הכרסום במעמדו של אלי ישי וחזרתו לבימה של אריה דרעי. "עוד יעשו לדוד את מה שעשו לאמסלם"

  המתיחות בצמרת ש"ס מפלגת גם את משפחת הרב עובדיה יוסף: גורמים בבית הרב טוענים כי בתקופה האחרונה מתנהל ניסיון להרחיק ממנו את בנו, הרב דוד יוסף. הגורמים אמרו היום (ה') כי המהלך הגיע לשיא שלשום כשעימות נתגלע בין דוד לבין עוזרו האישי של הרב יוסף, צבי חקק.

   

  הגורמים סיפרו כי ביום שלישי, במהלך תפילת שחרית, ביקש הרב דוד יוסף להיכנס לחדרו של אביו כדי לחלוץ את התפילין שהניח. לטענת עדי ראייה, באותו רגע חסם חקק את דרכו של דוד ואמר: "אם אתה רוצה, אתה יכול ללכת לדלת השנייה". דוד יוסף כעס מאוד והטיח בחקק: "אתה חוצפן". בעקבות כך התפתחה במקום מהומה מילולית שכללה צעקות.

   

  בש"ס מעריכים כי הרקע למהלך הוא הכרסום המתמשך במעמדו של יו"ר המפלגה אלי ישי, הנתמך הרב ובני ביתו, וחזרתו לפעילות ציבורית-תקשורתית של אריה דרעי, הנחשב לחברו הקרוב של הרב דוד יוסף. במשפחת יוסף טוענים כי באחרונה הם מונעים מהרב לקבל את שליחיו של דוד. מדובר בין היתר בתורמים למוסדות התורה של הרב דוד יוסף המבקשים לקבל ברכה ממנהיגה הרוחני של ש"ס.

   

  "ברור שזה בגלל שהרב דוד הוא כמו אח של אריה (דרעי). היחס לשניהם שם מזעזע", טען בשיחה עם ynet אחד ממקורביו של דוד יוסף. לדבריו, הגורמים הלוחשים על אוזנו של הרב יוסף מסיתים אותו נגד בניו, עמם הם נמצאים במחלוקת. "בסוף יעשו לו את מה שעשו לח"כ חיים אמסלם. משום מה הם מתנהגים כאילו יש מחר בחירות", הוסיף הגורם.

   

  שלשום התייחס השר אריאל אטיאס, הנחשב למספר 2 במפלגה, לסערת הרוחות בש"ס ואמר כי "מצב המפלגה בציבור אינו טוב".

   אטיאס ניסה להוריד את הטונים בעקבות הציטוטים שפורסמו מפיו בישיבת הסיעה, וטען שאין בכוונתו ליצור "משבר פוליטי פנימי". בשיחות סגורות אמר אטיאס כי לא התכוון לתקוף אישית את השר ישי אלא הביע מורת רוח ממצבה של המפלגה בציבור, ומכך שלמרות הנושאים החברתיים שבהם מטפלת ש"ס, ההתמקדות במפלגה נוגעת בנושאים שהם משניים עבורה.

   

  בין אטיאס לישי ניטש גם קרב על אוזנו של הרב יוסף, ועל הקרבה אליו. בעוד שהשר ישי זוכה לתמיכה והגנה מהרב עובדיה, נחשב אטיאס לבן בית ומקורב מאוד, וכן למי שמשפיע על הרב בלא מעט מקרים. הקרב הזה יוצר מתיחות בין השניים. בש"ס יש המאמינים כי אטיאס קרוב יותר לאריה דרעי מאשר לישי עצמו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב יוסף. מסיתים אותו?
  צילום: גיא אסיאג
  חבר של דוד יוסף. דרעי
  צילום: פייר תורגמן
  מומלצים