שתף קטע נבחר

עבודת שירות לחרדי שהכין מטען למצעד הגאווה

במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו, נגזר על תושב שכונת מאה שערים עונש קל במיוחד. הוא אילתר מטען חבלה שהתכוון לפוצץ במצעד הגאווה בירושלים, ונלכד ברגע האחרון - בזכות ערנות עוברי אורח. כשנעצר, הזדהה בשמו של אדם אחר

מיכאל נקי, תושב שכונת מאה שערים, נשלח היום (א') לשישה חודשי עבודות שירות לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בכך שלפני שלוש שנים, הכין מטען חבלה מאולתר שהתכוון לפוצץ במהלך מצעד הגאווה בירושלים. נקי נלכד בזכות ערנותם של עוברי אורח ולאחר שנעצר, הזדהה לפני השוטרים בשמו של אדם אחר ואף הציג לפניהם את תעודת הזהות שלו.

 

האירוע התרחש ביוני 2007. נקי, בן 35, אילתר אז מטען נפץ באמצעות צינור מתכת שלתוכו שפך גופרית שפורר מ-20 קופסאות גפרורים, והתכוון לפוצץ אותו במהלך המצעד השנתי והמתוח של הקהילה הגאה.

נקי נתפס ברגע האחרון כשכבר היה במרכז ירושלים, בדרכו למסלול המצעד.

 

בפרקליטות טענו כי כשנעצר, הזדהה נקי לפני השוטרים בשם יעקב בן חמו, ואף הציג תעודת הזהות הנושאת את שמו של האיש. כתב האישום הראשוני שהוגש נגדו ייחס לו עבירות חמורות יותר, אך במסגרת הסדר הטיעון שקיבל היום השופט אמנון כהן מבית המשפט המחוזי בירושלים הוא הודה בעבירות של מעשי פזיזות ורשלנות, התחזות לאדם אחר, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, עיכוב תעודת זהות וקבלת דבר במרמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנגדות אלימה למצעד הגאווה (ארכיון)
צילום: דודי ועקנין
מומלצים