שתף קטע נבחר

צילום: ויז'ואל פוטוס

ויקיליקס על מבחוח: דובאי ביקשה עזרה מארה"ב

הקשר האמריקני. במסמכים שנחשפו באתר ההדלפות עולה כי משטרת דובאי העבירה לארצות הברית מספרים של שלושה כרטיסי אשראי ששימשו לכאורה את חוליית החיסול של מבחוח. ארה"ב הבטיחה לטפל בנושא "באופן מהיר" והמידע הועבר ל-FBI

הדלפת ויקיליקס חושפת פרטים חדשים על החיסול בדובאי : כפי שהבטיח מייסד האתר, ג'וליאן אסאנג', פורסמו הלילה (ג') מברקים של דיפלומטים אמריקנים בהם התייחסות לרצח של בכיר חמאס, מחמוד אל מבחוח.

 

במסמכים נחשפו מספרי כרטיסי אשראי, שלטענת משטרת דובאי שימשו את חוליית החיסול הישראלית. ב-24 בפברואר השנה, כחודש לאחר מותו של מבחוח, פנה מזכיר המדינה של איחוד האמירויות משגריר לארה"ב בבקשה שתסייע בחקירת הרצח. לפי המברק, האמריקנים התבקשו לספק פרטים על שלושה כרטיסי אשראי שמספרם: 5115260016006190, 5115260016005317, 5301380032017106.

 

המכתב שהועבר לשגריר האמריקני כלל פרטים שנאספו על ידי צוות החקירה בדובאי. בין השאר, נטען כי כרטיסי האשראי ששימשו את המחסלים הונפקו בבנק במדינת איווה בארצות הברית. הדיפלומט האמריקני כתב במברק שנחשף באתר ויקיליקס כי הפרטים הועברו לגורמים ב-FBI. הוא אף מציין שהשגריר האמריקני ביקש שהטיפול בבקשה "ייעשה באופן מהיר".


 

חקירת משטרת דובאי. ביקשו למצוא "העברות חשודות" (צילום: רויטרס)

 

במכתב הבקשה שהעבירו הרשויות בדובאי הם גם ביקשו מארצות הברית "להורות לבנק המרכזי לאסוף פרטים בנוגע לכספים 'מכובסים' והעברות כספים חשודות של שלושת כרטיסי האשראי, כיוון שמשתמשי הכרטיסים היו מעורבים ברצח מחמוד אל-מבחוח".

 

לפי ההצהרות של מייסד ויקיליקס, בקרוב ייחשפו באתר עוד מסמכים הקשורים לפרשת החיסול בדובאי. "יש לנו כ-3,700 מסמכים על ישראל, 2,700 מתוכם יצאו מישראל עצמה", ציין אסאנג' בראיון בשבוע שעבר. הוא טען כי בין המברקים שייחשפו יהיו גם כאלה המתייחסים למלחמת לבנון השנייה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונות "המחסלים" שפרסמה דובאי
צילום: AFP
אל מבחוח. חודש אחרי מותו הועברה הבקשה
צילום: AFP
אורי ברודצקי שנעצר בפולין. נחשד במעורבות
צילום: EPA
מומלצים