שתף קטע נבחר

סבב המינויים: גיל שפר מונה לראש לשכת נתניהו

ראש הממשלה ממשיך לבנות מחדש את הלשכה, בעקבות פרישתו אתמול של הדובר, ניר חפץ. שפר, שכיהן כמתאם הסיורים של נתניהו, יהיה מעתה מנהל הלשכה. נתן אשל, שכיהן בתפקיד הזה עד כה, ישמש ראש הסגל

עוד שינוי בלשכת ראש הממשלה: בנימין נתניהו מינה אחר הצהריים (יום ג') את גיל שפר לראש לשכתו. עד כה כיהן שפר כראש אגף אירועים, סיורים וטקסים בלשכת ראש הממשלה, וכעת הוא יחליף בתפקיד את נתן אשל, שימונה במקום זאת לראש הסגל.

 

שפר נחשב מקורב לשרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה. גורמים המכירים את הנעשה בלשכת ראש הממשלה, אמרו כי הדבר מחזק את אחיזתה של שרה נתניהו בלשכה.

 

שני המינויים האחרונים מצטרפים למינויו של גידי שמרלינג לדוברו של ראש הממשלה, אחרי שאתמול הודיע ניר חפץ על פרישתו מהתפקיד. חפץ התפטר מתפקידו כדי לעבור למגזר הפרטי, אחרי שבשבועות האחרונים דווח על מתיחות בתוך לשכת נתניהו.

 

בהודעה שפרסם אמש מסר חפץ כי הוא מודה לנתניהו על הזכות שניתנה לו לשרת את המדינה תחת הנהגתו ועל האמון שנתן בו. "הייתי לצדו של ראש הממשלה כשהוציא את המשק מהמיתון העולמי, כששמר בנחישות על כושר ההרתעה של ישראל וכשהוביל החלטות מכריעות בביטחון, בכלכלה, בתשתיות, בחינוך ובחתירה לשלום יציב", אמר חפץ.

 

בעקבות ההתפטרות הודה נתניהו לחפץ על שירותו המסור, ואיחל לו הצלחה בדרכו החדשה, אלא שמאחורי המילים היפות, אמרו גורמים בלשכת נתניהו ל-ynet, חש חפץ תסכול מכך שלעתים קרובות ידיו כבולות, ובמקום לבצע את עבודתו הוא נאלץ לשתוק. למקורביו

 אמר חפץ כמה פעמים בתקופה האחרונה ש"לא עושים לו טובה" בכך שמעסיקים אותו, וכי לא מאפשרים לו לשפר את תדמית נתניהו בציבור. חפץ עתיד להתמנות ליו"ר דירקטוריון של חברת כספי קווי נוסעים, המשווקת הפלגות נופש.

 

גם היועץ הפוליטי של נתניהו, שלום שלמה, הודיע על כוונתו לעזוב את הלשכה, וכפי שפורסם ב-ynet, גם מזכיר הממשלה, צבי האוזר, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, קיבלו הצעות שונות מחוץ ללשכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה נתניהו. בונה מחדש
צילום: AFP
ניר חפץ. עובר לשווק הפלגות נופש
צילום: רמי זרנגר
מומלצים