שתף קטע נבחר

מורשע ברצח זרק נעל על שופט מחוזי בדיון בי-ם

אחרי ביניש, עוד שופט נפל קורבן לאלימות: צבי סגל ניצל בנס מפגיעה, לאחר שנאיף אבו-סרחאן, שהורשע ברצח נשותיו ובתו, השליך לעברו את נעלו. מאבטח הסיט אותה, והנעל שפשפה את ראש השופט. "אנחנו בהלם, זה נס", אמרו בביהמ"ש בירושלים

ביום בו בית המשפט המחוזי בתל-אביב הרשיע באונס את האזרח מספר 1 בעבר, גם בבית המשפט המחוזי בירושלים התחוללה דרמה, ובנס לא נפגע שופט. נאיף אבו-סרחאן, שהורשע בשלושה מעשי רצח, השליך היום (ד') לכיוונו של סגן נשיא בית המשפט בבירה, השופט צבי סגל, וכמעט ופגע בו. בעבר הושלכה נעל לעבר נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש. אז הזורק היה פיני כהן, שנשלח בעקבות זאת לשנתיים בכלא.

 

סרחאן, שהואשם פרט לרציחות גם בניסיון רצח ובהדחה בחקירה, הגיע לבית המשפט לצורך הכרעת דינו על ידי השופטים סגל, משה דרורי ויורם נועם. הוא הורשע ברצח שתי נשותיו ובתו הקטנה, באמצעות דרדור הרכב לתהום - כדי לקבל כספי ביטוח. סרחאן, שתרם את איבריהן, עלה לדיון עם צוות של שירות בתי הסוהר, כאשר מאבטחי משמר בתי המשפט מאבטחים גם הם את האולם.

 

בדיונים הקודמים לא היו הפרעות מצד סרחאן ומצד משפחתו, ולכן הוא לא הוגדר כמסוכן. בשלב כלשהו שם לב אחד המאבטחים כי סרחאן משחק עם נעלו, וכשהעיר את תשומת לבו של אחד מסוהרי השב"ס לכך, נענה בתגובה כי הכל בסדר.

 

מיד לאחר שהשופטים הכריזו כי סרחאן מורשע בעבירות בהן הואשם, הוא קם בפתאומיות, הרים את נעלו וזרק אותה בחוזקה לכיוון השופט סגל. תושייתו של אחד המאבטחים, שהצליח לגעת בנעל ולשנות את כיוון תעופתה, הצילה את השופט מפגיעה חמורה, והנעל רק שפשפה את פדחתו.

 

מיד לאחר מכן נכנסו השופטים ללשכה, כאשר במקביל מאבטחי בתי המשפט וסוהרי שירות בתי הסוהר משתלטים על האסיר ומורידים אותו לתא המעצר. לאחר מספר דקות חזרו השופטים לאולם על מנת להקריא את הכרעת הדין.

 

"אנחנו עדיין בהלם, זה היה נס, הוא זרק את הנעל במהירות מטורפת וממש חזק", אמרו גורמים בכירים בבית המשפט המחוזי ל-ynet. "סרחאן הוא איש גדול, הוא היה שקט ומתורבת במהלך כל המשפט. זה היה קרוב לכך שהשופט ייאלץ לנסוע לבית חולים". השופטים סגל, דרורי ונועם נותרו בהלם דקות ארוכות לאחר האירוע, ובמקביל עודכנה נשיאת בית המשפט המחוזי באירוע שהיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאיף אבו-סרחאן. המשליך
צילום: גיל יוחנן
צבי סגל. ניצל בנס
מומלצים