שתף קטע נבחר

נערכים לשביתה ברשויות: "הפעם נלך עד הסוף"

בחיפה ובירושלים היא לא תורגש, אבל בהיעדר פתרון של הרגע האחרון יפתח מרכז השלטון המקומי ביום ראשון במה שהוגדר שם כ"שביתה הגדולה ביותר אי פעם בישראל". כל השירותים העירוניים יושבתו, ושיבושים צפויים גם במערכת החינוך

אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, יאלצו אזרחי ישראל להסתדר החל מיום ראשון הקרוב ללא השירותים המוניציפליים, בעקבות שביתת הענק שתיפתח ברשויות המקומיות במחאה על הקיצוץ הנרחב בתקציבי החינוך והרווחה והתייקרות המים. כל הרשויות יפתחו בשביתה, פרט לעיריות ירושלים וחיפה - שם החליטו, למרות התמיכה במאבק, להימנע מהעיצומים מתוך רצון שלא לפגוע בתושבים.

 

בהודעה שפורסמה אמש (יום ה') מטעם המרכז לשלטון מקומי, נמסר בשמם של ראשי הערים כי "השביתה נועדה למנוע את הרס החינוך הממלכתי ולמנוע את העלאת הארנונה, כפי שהממשלה העלתה פי שלושה את מחירי המים. זהו מאבק למען כיסם הפרטי של אזרחי מדינת ישראל, ששולחת יד עמוק אל תוך כיסם ומבקשתי מראשי הרשויות להיות קבלני המשנה שלה. עד כאן. לזה לא נסכים".


ראשי הרשויות מוחים. המאבק עולה הילוך (צילום: חגי אהרון)

 

בתל-אביב ובערים שונות כבר החלה ההיערכות לקראת ההשבתה הכוללת של השירותים העירוניים. ראש העיר ראשון-לציון, דב צור, אף הגדיל לתדרך הערב את עובדי אגף התברואה באופן אישי, ומסר להם כיצד עליהם לנהוג עד להכרזה על סיום השביתה.

 

מי שירוויחו מהשביתה סוף שבוע ארוך, פרט לעובדים, יהיו גם לא מעט תלמידים.

בשל העובדה כי חלק מהמורים, כמו גם השרתים, המזכירות, המלווים, נהגי ההסעות והמאבטחים מוגדרים כעובדי עירייה, צפויים שיבושים בפעילות מערכת החינוך, כולל בזו של החינוך המיוחד.

 

גם הנהגים יוכלו להנות מההפקר, שכן לא יירשמו דו"חות חנייה בזכות השבתת מערך הפיקוח. לצד זאת, צפויה האשפה להיערם ברחובות אחרי שפינויה ייפסק.

 

ראש המרכז לשלטון מקומי, שלמה בוחבוט, מסר כי "למרות מאמצי ההידברות עם הממשלה והפניות לראש הממשלה ולשרי האוצר והפנים, לא נענינו עד כה אפילו לא לסעיף אחד מבין הדרישות שהיצגנו ובגינן יצאנו למאבק. זו תהיה השביתה הגדולה ביותר שהייתה אי פעם בישראל, כי הפעם נלך עד הסוף".


פורסם לראשונה 30/12/2010 23:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כך ייראו הרחובות. ערימות זבל
צילום: הרצל יוסף
שלמה בוחבוט. שום דרישה לא נענתה
צילום: עידו ארז
מומלצים