שתף קטע נבחר

השוטרים פעלו באופן "לא ראוי", החשודים שוחררו

האם המשטרה ניסתה לעשות תרגיל? שני חשודים בניסיון רצח שוחררו למעצר בית, לאחר שהמשטרה הגישה לבית המשפט מסמך עם פעולות החקירה הנדרשות נגדם - למרות שהייתה אמורה כבר לבצע אותן. השופטת זעמה ושיחררה: זה לא ראוי

הפעם זאת לא שביתת הפרקליטים, אלא עבודה רשלנית של המשטרה: בית משפט השלום בחדרה שיחרר היום (ו') למעצר בית שני חשודים בניסיון רצח, לאחר שמתח ביקורת על המשטרה, אשר פעלה לטענת השופטת ב"דרך לא ראויה".

 

נציגי המשטרה הציגו בבית המשפט מסמך שבו מפורטות פעולות החקירה הנדרשות נגד השניים, וביקשו להאריך את מעצרם בחמישה ימים, יום אחרי שהציגו את אותו מסמך לשופט אחר וקיבלו הארכת מעצר של יום אחד כדי לבצע את הפעולות הללו.

 

שני הצעירים, אדם מששה (18) ושלמה אבבה (19) מחדרה, נעצרו לפני כמה ימים בחשד שניסו לרצוח צעיר בדקירות יחד עם שני חשודים נוספים, שמעצרו של אחד מהם הוארך עד יום ראשון והשני שוחרר. מי שנפל לכאורה קורבן לארבעה אושפז בבית חולים ואף עבר ניתוח.

 

אתמול, בדיון בבקשה להאריך את מעצרם של מששה ואבבה, הציגה המשטרה בפני השופט חננאל שרעבי מסמך חתום על-ידי פרקליט שמלווה את התיק, שמפרט את פעולות החקירה הנדרשות. בעקבות זאת, השופט שרעבי האריך את מעצר החשודים ביום כדי לאפשר למשטרה לבצע אותן.

 

"התאמה מלאה בין שני המסמכים" 

אלא שהיום, המשטרה הגיעה שוב לבית המשפט וביקשה להאריך את מעצרם של שני הצעירים בחמישה ימים נוספים. הם הציגו בפני השופטת פנינה ארגמן מסמך שעליו חתום הפרקליט עם פעולות החקירה הנדרשות להמשך החקירה - אותן פעולות שאותן הייתה אמורה כבר לבצע.

 

"עיינתי בשני המסמכים ועליי לציין שקיימת התאמה מלאה בין שני המסמכים לעניין פעולות החקירה", אמרה השופטת, "למעשה המשטרה לא הצליחה לבצע את פעולות החקירה על פי המסמך שהובא בפני השופט

שרעבי, מצאה דרך לא ראויה לגישתי להביא את העניין שוב לפתחה של הפרקליטות אשר כאמור כל שיכלה לעשות זה לעלות שוב על הכתב את אותן פעולות החקירה מלבד הפעולות שנעשו".

 

השופטת רמזה כי המשטרה בכוונה ביקשה להאריך שוב את מעצר החשודים ביום שבו היא משמשת כשופטת תורנית, משום שידעה שהשופט שרעבי היה משחרר את החשודים. היא הורתה לשחרר את השניים למעצר בית של חמישה ימים, בערבות כספית. היא גם דחתה את בקשת המשטרה לעכב את ביצוע ההחלטה כדי לאפשר לה לערער.

 

עורכי הדין משה אורן ויגאל כהן, המייצגים את מששה, אמרו כי הוא מכחיש בתוקף את המיוחס לו. גם אבבה מכחיש את טענות המשטרה לגביו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד יגאל כהן
עו"ד משה אורן
צילום: משה אורן
מומלצים