שתף קטע נבחר

לרציניים בלבד: מה מחיר הפיז'ו של אחמדינג'אד?

נשיא איראן הקים אתר אינטרנט למכירת הרכב המשפחתי משנת 1977. כל ההכנסות מהמכירה יועברו לעניים הנזקקים לדיור

מחפשים רכב אספנות? יכול להיות שהענתיקה הבאה מתאימה בדיוק בשבילכם. נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, שהחליט למכור את הרכב המשפחתי, פרסם היום (שבת) מכרז בינלאומי למכירת רכב הפיז'ו של המשפחה באתר אינטרנט מיוחד. הרכב, פיז'ו 504 משנת 1977, במצב שמור מאוד, וכל ההכנסות מהמכירה יועברו לסיוע לעניים הנזקקים לדיור.

 

כדי להגיש הצעת מחיר יש להירשם באתר שמלבד פרסית תורגם גם לאנגלית, ערבית וצרפתית. המחיר ההתחלתי הוא 50 יורו, ועל מנת להעביר הצעה יש להשאיר פרטים אישיים ובהם דואר אלקטרוני, ככל הנראה כדי להימנע מהצעות סרק.

 

באתר ניתן להתרשם מגלריית תמונות של הרכב ואף מסרטון באורך דקה של הרכב, הנראה שמור למדי יחסית למודל 77'. בטופס מילוי הפרטים שמה של ישראל נפקד כמובן מרשימת המדינות, מפני שאיראן לא מכירה בה. עם זאת, אם אתם פלסטינים תוכלו לבחור בערך "פלסטין, השטחים הכבושים".


הפיז'ו של משפחת אחמדינג'אד

 

אם אתם רציניים, כדאי לכם למהר - הרישום יתאפשר בחודש הקרוב וההצעה הגבוהה ביותר תזכה את המציע במכונית הלבנה. אחמד אספנדיארי, ראש ארגון הרווחה באיראן,

אמר כי הסכום הגבוה ביותר שהוצע עד כה הוא מיליון דולר. אחת ממדינות ערב הציעה את הסכום לרכישת הרכב, כדי להשלים אוסף בתערוכת מכוניות שלה.

 

לפני כחודש וחצי פורסם כי הנשיא האיראני מתכוון להציע את המכונית למכירה פומבית כדי לתרום את הכסף לקרן "מהר" - קרן ממשלתית המסייעת בדיור למעוטי יכולת. בדומה לישראל, סובלת איראן בשנים האחרונות ממצוקת דיור קשה ומהאמרה מתמדת של מחירי הנדל"ן בערים הגדולות, במיוחד בטהרן. עם היבחרו לכהונה שנייה ב-2009, הצהיר אחמדינג'אד כי "השיכון, התעסוקה והרפורמה הכלכלית" הם הנושאים שיעמדו בראש סדר העדיפויות של ממשלתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיז'ו 504 של הנשיא. מי קונה?
מבט מבפנים. שמורה במצב טוב
אחמדינג'אד. נוסע ברכב הנשיאותי
מומלצים