שתף קטע נבחר

תוכנית חמאס: טיל על "טדי" במשחק של בית"ר

מחקירת השב"כ עולה כי שני תושבי מזרח-ירושלים הגיעו לגבעה הצופה על האיצטדיון, על מנת לבחון את המקום המתאים לביצוע הפיגוע. בנוסף הם רכשו אקדחים וניסו לקנות רובה ומטענים. בחקירה נחשפה גם פעילות של חמאס בהר-הבית

המטרה - איצטדיון הומה אדם בזמן משחק בליגת העל בכדורגל: שני פעילי חמאס ממזרח ירושלים תכננו לשגר טיל לעבר איצטדיון טדי, בזמן משחק כדורגל בליגת העל. כך הותר בצהריים (יום א') לפרסום, בעקבות חקירת השב"כ. נגד השניים הוגש כתב אישום חמור. מעצרם של השניים הוארך בשבועיים וחצי.

 

מחקירת שני הנאשמים, מוסא חמאדה מצור בהאר ובאסם עומרי מבית צפפא, בשב"כ עולה כי לאחר מבצע "עופרת יצוקה" החלו השניים בתכנון פעילות טרור בירושלים. כחלק מכוונותיהם לביצוע פיגוע, הם בחנו את האפשרות לירי טיל לעבר איצטדיון

 טדי במהלך משחק במקום. במסגרת התוכנית, השניים הגיעו לגבעה הצופה על האצטדיון על מנת לבחון את המקום המתאים ביותר לביצוע הפיגוע, וכן אספו מודיעין על האזור. אולם, התכנון לא הבשיל לידי מעשה.

 

עוד עלה בחקירות, כי השניים - הפעילים גם ב"אחים המוסלמים" - רכשו מספר כמה אקדחים והחלו בניסיונות לרכישת רובה ומטענים. ברכישת האקדחים ובהסתרתם היו מעורבים תושבים נוספים מירושלים, ובהם: מחמד חמאדה ועאמר חמאדה, בני דודו של מוסא, ותושבי הכפר צור באהר.


תצפתו על האיצטדיון (צילום ארכיון: עטא עוויסאת)

 

האקדחים נרכשו מבלאל בחתאן, המתגורר בשכונת בית חנינא שבמזרח ירושלים. כלל המעורבים בסחר באקדחים נעצרו, נחקרו והודו במעורבותם.

 

במקביל לפעילות זו, בשנתיים האחרונות יצא מוסא חמאדה מספר פעמים לסעודיה שם נפגש עם נציג מטעם "האחים המוסלמים". באחת הפגישות, הנציג הסעודי העביר לו כסף לרכישת נשק ובתמורה ביקש ממנו לאסוף מידע על מקומות בירושלים.

 

בנוסף, נחשפה בחקירה פעילות ארגונית רבה של תנועת החמאס בשטחי ירושלים

 בכלל, ובהר הבית בפרט. הפעילות כוללת ביצוע פעולות תחזוקה במתחם ההר, הבאת קבוצות של תלמידים ומבקרים נוספים למסגד אל-אקצה ולהר הבית תוך סבסוד הפעילות על-ידי חמאס.

 

נגד מוסא חמאדה ובאסם עומרי הוגשו היום כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים. כתבי האישום מייחסים לשניים עבירות של חברות ותמיכה בארגון טרוריסטי, עבירות בנשק וקשירת קשר לביצוע פשע. נגד המעורבים האחרים, ששימשו סייענים של השניים, הוגשו בימים האחרונים כתבי אישום בגין סחר באמצעי לחימה ועבירות נוספות.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אביעד גליקמן, חנן גרינברג ויאיר אלטמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המטרה. אוהדי בית"ר
צילום: אלי אלגרט
בסאם עומרי. אסף מודיעין בירושלים
מוסא חמאדה. נחקר והודה
מומלצים