שתף קטע נבחר

מתח בעבודה: פואד לוחץ לפרישה מהממשלה

השר התייצב בראש המחנה שדורש להציב לנתניהו אולטימטום ומועד לפקיעתו - אם לא תחול פריצת דרך במו"מ עם הפלסטינים. הוא גם מנצל את המחלוקת בין משרד האוצר להסתדרות כדי לפתוח חזית מול שר האוצר שטייניץ

על רקע המבוי הסתום אליו נקלע המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, במפלגת העבודה גובר הלחץ הפנימי לפרוש מהממשלה. השר בנימין (פואד) בן-אליעזר הציב עצמו היום (א') בראש המחנה במפלגה, שדורש להציב אולטימטום לראש הממשלה נתניהו ומועד לפקיעתו, במקרה שלא תתרחש בקרוב פריצת דרך בשיחות. בן-אליעזר גם מנצל את המחלוקת בין האוצר להסתדרות כדי להקשות על עמיתיו.

 

בן אליעזר ניצב במהלך היום לצד המהלך שמוביל יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, בסוגיית שכר המינימום. מקורביו של השר ציינו כי ההודעה של עיני ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש לגבי תמיכתו, לא תואמה עמו. למרות זאת, בשיחות סגורות הבהיר שר התמ"ת כי אם משרד האוצר לא יתמוך בחוק להעלאת שכר המינימום הוא יחיל צו הרחבה מחייב, שיביא להעלאת השכר גם ללא חוק - ובכך יפתח חזית מול שר האוצר שטייניץ.

 

לאחרונה, בן-אליעזר מביע חוסר נוחות ואי שביעות רצון מכך שמפלגתו ממשיכה לשבת בקואליציה, למרות כישלון המשא ומתן. כמו כן, בסביבתו של השר אמרו כי הוא מבין שהמצב הנוכחי לא יוכל להימשך עוד זמן רב, ובסופו של דבר תיאלץ העבודה לפרוש מהממשלה.

 

בישיבת שרי העבודה שנערכה הבוקר, אמר בן-אליעזר כי על העבודה להציב אולטימטום שמועד פקיעתו יהיה באזור חודש אפריל ואם עד אז לא תחול התקדמות מדינית, תפרוש המפלגה מהקואליציה.

 

גם השר אבישי ברוורמן דורש, זה כמה שבועות, להציב מועד לפרישה. בינתיים, בעבודה ממתינים לכינוס ועידת המפלגה שתדון בנושאים המדיניים ובקביעת מועד להקדמת הפריימריז.

  

שרבוב שמו של בן-אליעזר למאבק עבור העלאת שכר המינימום אינו מזיק לתדמיתו, ובבוא בעת במקרה שייווצר עימות עם משרד האוצר בנושא, יוצג השר כמי שדואג לחלשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-אליעזר. לוחץ לפרוש מהממשלה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים