שתף קטע נבחר

אחרי 23 שנה: ח"כ חיים אורון פורש מהכנסת

יו"ר מרצ הודיע על פרישתו מהכנסת, ככל הנראה בסוף מושב החורף הקרוב. "זה לא בעוד ימים ולא שבועות, אבל 23 שנה זה מספיק לכל הדעות". בין היורשים האפשריים: זהבה גלאון

חיים אורון (ג'ומס), חבר הכנסת הוותיק ממרצ, הודיע על כוונתו לפרוש מהכנסת. המועד המדויק טרם נקבע, אך ג'ומס וחברי מפלגתו מעריכים כי עד סוף מושב החורף יפרוש ויבקש להעניק את מושבו לחברת הכנסת לשעבר, זהבה גלאון. "זה לא בעוד ימים ולא שבועות, אבל 23 שנה זה מספיק לכל הדעות", אמר הערב (יום א') ל-ynet.

 

דבר פרישתו של אורון התפרסם בחדשות ערוץ 10. במפלגה מודים שמזה זמן מה היו מודעים לכוונותיו, אך אורון ביקש להימנע מפרסומן עד שלא יוכרע מועד פרישתו. "זה ייקח כמה חודשים. ייתכן שעד סוף מושב החורף אפנה את מקומי", אמר.

 

לדברי גורמים בכירים במרצ, ההדלפה היא שהביאה להכרזה של ג'ומס. הם ציינו כי בשלב זה יישאר אורון יושב ראש תנועת מרצ, והוא עתיד להמשיך לעסוק בפוליטיקה ובחיזוק התנועה וגוש השמאל

בכלל, גם לא מתוך הכנסת. אורון סיפר כי "אחד המניעים שלי הוא לאפשר לזהבה גלאון לתפוס את מקומי בכנסת. עוד מוקדם לדבר על מאבק ירושה, כשאכריע סופית, אפרסם זאת. אין מה להסתיר", הוסיף.

 

במפלגה הזכירו מועמדים נוספים על מושבו של ג'ומס, בהם ח"כ אילן גילאון וח"כ לשעבר מוסי רז. "תהיה התמודדות, יהיה דם - לא במובן הרע של המילה, אלא כחלק מהמאבק הפוליטי הראוי כדי לקבוע מי יהיה יושב ראש התנועה.

 

"זה חלק מהפוליטיקה וזה טוב למרצ", הדגישו הגורמים. אולם גם הם הבהירו כי העיסוק במאבק העתידי מקדים את זמנו: "אפילו המועד לא נקבע לפרישתו, למרות שככל הנראה זה יקרה בסוף מושב החורף הקרוב של הכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורון. "מוקדם למאבק ירושה"
צילום: עידו ארז
מומלצים