שתף קטע נבחר

הלחץ בעבודה: ברק הורה לכנס את ועידת המפלגה

אחרי שגם בנימין בן-אליעזר הצטרף לדרישה לפרוש מהממשלה, ביקש היו"ר ברק לכנס את ועידת המפלגה בשלושת החודשים הקרובים כדי לדון בנושאים המדיניים והקדמת מועד הפריימריז

לאחר שגם בכיר הפוליטיקאים במפלגת העבודה, בנימין בן אליעזר, הצטרף לקריאות להציב אולטימטום לראש הממשלה בנימין נתניהו ולקבוע מועד לפרישת העבודה מן הממשלה - הודיע הערב (יום א') יו"ר המפלגה, אהוד ברק, כי הוא מתכוון לכנס את ועידת המפלגה בשלושת החודשים הקרובים.

 

ברק הנחה את מזכ"ל העבודה, חיליק בר, לתאם עם הדורשים את כינוס הוועידה את המועד המתאים ביותר, על מנת לדון בנושאים מדיניים וכן בנושאים הנוגעים להקדמת מועד הפריימריז לראשות המפלגה.

 

לאחר שהודיע ברק על כוונתו לכנס את מוסדות המפלגה, אמר השר אבישי ברוורמן: "לאחר שנכשל בשיכנועם של חברי הוועידה לסגת מכינוס הוועידה, ממשיך יו"ר המפלגה בתרגיליו המלוכלכים. התנהלותו המוזרה והחלטתו שלא לכבד את חוקת המפלגה מעלים תהיות בעיקר לאור הגיבוי לה זוכה דרישתי מצד יושב ראש ההסתדרות עופר עיני והשר בנימין בן אליעזר. אני מצר על כך שברק נחאז בקרנות המזבח ועושה במפלגה ככל העולה על רוחו. אני מצפה ממנכ"ל המפלגה לסיים מיד את הסאגה הזו ולהודיע כבר מחר כי הוועידה תתכנס תוך 30 יום בטרם נפנה לערכאות משפטיות".

 

בעבודה גוברים בשבועות האחרונים הקולות הדורשים לפרוש מן הקואליציה לנוכח הקיפאון בתהליך המדיני. השר אבישי ברוורמן אף אסף 600 חתימות של חברי ועידה, על מנת לקיים דיון מדיני, ואמר כי אם הוועידה לא תקבל את דרישתו להציב אולטימטום לנתניהו - יפרוש מן הממשלה.

 

בנוסף, גוברת גם הביקורת הציבורית במחנה השמאל-מרכז

על המשך הישארותה של העבודה בממשלה, והחיכוכים בין העבודה לנתניהו הפכו לדבר שבשיגרה, בעיקר לנוכח כמה מהלכים וחוקים שנויים במחלוקת שהובילה הממשלה בחודשים האחרונים.

 

בן אליעזר ניצב במהלך היום לצד המהלך שמוביל יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, בסוגיית שכר המינימום. מקורביו של השר ציינו כי ההודעה של עיני ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש לגבי תמיכתו, לא תואמה עמו. למרות זאת, בשיחות סגורות הבהיר שר התמ"ת כי אם משרד האוצר לא יתמוך בחוק להעלאת שכר המינימום הוא יחיל צו הרחבה מחייב, שיביא להעלאת השכר גם ללא חוק - ובכך יפתח חזית מול שר האוצר שטייניץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-אליעזר. קרא לפרוש
צילום: גיל יוחנן
ברק. קשוב לקולות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים