שתף קטע נבחר

שוטר מג"ב גנב, כמה שילמו על כל רימון?

מח"ש הגישה כתבי אישום נגד שוטר שגנב נשק מהבסיס שבו שירת ונגד אחד מחבריו, שקנה ממנו. בביתו נתפס סליק של אמצעי לחימה, שיועדו ככל הנראה לגורמים בעולם התחתון

שוטר משמר-הגבול נאשם שגנב נשק ותחמושת מהבסיס שבו הוא משרת, ומכר אותם לגורמים עבריינים. מעצרו של השוטר, עדן כהן, הוארך היום (ב') בבית המשפט המחוזי בירושלים, בשלושה שבועות - וכך גם מעצרו של חברו, פרץ נפתלייב, הנאשם שרכש ממנו את הנשק הגנוב.

 

עו"ד קרן אלטמן מהמחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים הגישה אתמול את כתבי האישום נגד השניים, המייחס להם עבירות של סחר, ייצור ואחזקת נשק, לצד גניבה ומרמה והפרת אמונים.

 

לפי כתב האישום, כהן, ששירת בפלוגה י"ב בבית-אל, גנב כ-100 רימוני הלם ומכר אותם לאחרים, ביניהם נפתלייב - ששילם 250 שקלים עבור כל רימון. נוסף על כך, מואשם כהן כי גנב כדורי רובה וכדורים חסרי קליע ואף הכין מטעני חבלה שאותם מכר, בין היתר, לגורמים בעולם התחתון. יחד עם השוטר, לפי כתב האישום, פעל אדם נוסף - שמוגדר דרוש לחקירה.

 

בין היתר, טענו במח"ש כי אחרי שגנב את הרימונים מהבסיס, נהג כהן לשייף את המספר הסידורי הטבוע על גבי כל פריט באמצעות מקדחה, בניסיון לטשטש את היותו גנוב מכוחות הביטחון.

הוא החזיק בביתו מטען חבלה מאולתר, שהורכב מאבק שריפה, מוליך חשמלי וסוללות - והיה מיועד לשימוש של גורם עברייני.

 

נוסף על כך, נתפסו בביתו של כהן גם 27 רימוני הלם, אקדח מאולתר, שמונה כדורי גומי וכן מאות כדורים וקליעים. בדיון שנערך היום, נענתה השופטת תמר בזק-רפפורט לבקשת עורכי דינם של שני הנאשמים, דוד הלוי ואיתן להמן, ובהתאם להסכמת מח"ש - האריכה את מעצרם בשלושה שבועות, כדי לאפשר לפרקליטיהם לקבל לידיהם את מלוא חומר החקירה.

 

פרקליטו של כהן, עו"ד דוד הלוי, מסר כי "מרשי מכחיש מכל וכל שביצע את העבירות המיוחסות לו. במהלך הדיון, בית המשפט הורה על הכנת תסקיר שיבחן את האפשרות לשחרר אותו, ואני מקווה שכך יהיה כבר בדיון הבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
אמל"ח גנובים (ארכיון)
צילום: רענן בן צור
מומלצים