שתף קטע נבחר

לבני לנתניהו: אתם לא יותר מסמרטוטים רכים

יו"ר האופוזיציה ציטטה נאום של ז'בוטינסקי ואמרה כי "יש חלל ריק במקום שבו אמור לשבת ראש הממשלה". נתניהו ציטט מצידו דברים שאמר ח"כ מופז על לבני

שוב התנצחות וחילופי האשמות בכנסת, בין ראש הממשלה לבין יושבת-ראש האופוזיציה: אחרי שבנימין נתניהו סיים לקרוא הערב (יום ג') את תוכן המכתב ששלח לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בקריאה לשחרורו של ג'ונתן פולארד - הוא התפנה לתקוף את ח"כ ציפי לבני - שלא נותרה חייבת. במחזה לא צפה איש משרי העבודה, שנעדרו מהמליאה.

 

 

מעל דוכן הנואמים, סיפר נתניהו לחברי המליאה על שיחה שערך עם יריבהּ של לבני במפלגה, ח"כ שאול מופז. "הוא אמר לי: 'אתה חייב להסיק את המסקנות ולהחזיר את המפתחות'. חשבתי לשקול את זה, אבל אז אמרתי: למי אתן את המפתחות? מן הסתם לראש מפלגתו, יושבת-ראש האופוזיציה".

 

נתניהו פנה למופז ואמר: "אנחנו חיים בעידן האינטרנט.

משם אני לוקח את הציטוט הבא שלך: לבני אינה יכולה להנהיג, היא לא יכולה להיות ראש ממשלה. אמרת את זה ב-5 בינואר בשנה שעברה, שהיא גורמת נזקים למדינת ישראל. אמרת ב-21 בינואר שלבני מגיבה בצורה היסטרית ופחדנית, ששהיא נחמדה - אך אין לה יכולת לקבל החלטות קשות".

 

אחרי שסיים את המתקפה עליה, עלתה לבני לנאום והשיבה אש לעבר ראש הממשלה. "אני מצטטת מדבריו של ז'בוטינסקי: 'בנינו ישתוממו כשיקראו את הביוגרפיה של המנהיגים. הם ישתוממו כשיגלו שהרבה מהם היו בעצם לא יותר מסמרטוטי כותנה רכים בידי סביבתם המקרית". 

 

לבני המשיכה והאשימה כי "חלה הידרדרות במצבה של ישראל, כי יש דה-לגיטמציה לקיום שלה כמדינה יהודית, ואתה זורק לחלל החדר את המילה 'אחדות'. אחדות סביב מה בתוך תהליך הדה לגיטימציה הזה?סביב דבריו שר הביטחון ושר החוץ? סביב הריק הנורא שאתה מייצר סביבך? אחדות סביב אותה רוח רעה ששוטפת את מדינת

ישראל? אחדות סביב אי עשייה? מחדל? כלום? אחדות סביב מדינה הלכה בה מקור הסמכות הוא התורה, בה הפרשן הוא הרב ולא השופט".

 

היא המשיכה להסביר, מדוע קדימה לא תיכנס לממשלה: "לכל אלה לא ניתן את ידינו. מדינת ישראל ניצבת לפני אחריות. מדינת ישראל זקוקה לשיעור קומה, וכשהאזרח מסתכל למעלה, הוא רואה רק דבר אחד. חלל, ריק, במקום בו אמור לשבת ראש הממשלה. כל אזרח שואל את עצמו האם כדי להשיג משהו, הוא צריך להפעיל כוח. האווירה היא בעצם סיום ימיה של הממשלה. הממשלה הזאת מוחקת, מונשמת. לא צריך לא רב ולא רופא בשביל לקבוע את זה. המטרה היא לא להציל את הממשלה אלא להציל את המדינה במחיר חייה של הממשלה".

 

במקביל, איש משרי העבודה לא הגיע לדיון. השר אהוד ברק, למשל, היה באוניברסיטת תל-אביב בכנס בנושא איראן. אתמול פורסם ב-ynet כי גוברת ההערכה כי תוך חודשים ספורים תפרוש העבודה מהממשלה על רקע הקיפאון המדיני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. ציטוט מז'בוטינסקי
צילום: נועם מושקוביץ
נתניהו. ציטוט ממופז
צילום: AFP
מומלצים