שתף קטע נבחר

בן-סימון: בגרמניה בן-ארי היה מצטרף לנאצים

ח"כ מהעבודה כינה את עמיתו מהאיחוד הלאומי "כהניסט מושבע", ואמר: "זו לא מורשת ספרד שידענו". על קיצוניות בקרב המזרחים אמר: "שר החוץ המרוקני שואל אותי מאיפה זה בא"

חבר הכנסת דניאל בן-סימון מהעבודה תקף אתמול (יום ג') אחר הצהריים את ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי, ואמר כי אם היה חי בגרמניה - היה מצטרף למפלגה הנאצית. בן-סימון מתח ביקורת נוקבת על עדות המזרח, ואמר כי יוצאת מהן הקצנה דתית ולאומנית חמורה.

 

 

בכנס באוניברסיטת בן-גוריון שערך מרכז הרצוג לחקר המזרח התיכון, ושעסק ביהדות מרוקו, אמר בן-סימון: "מי זה מיכאל בן-ארי? מזרחי מאבא ומאמא, כהניסט מושבע. אם הוא היה חי בגרמניה היום, הוא היה מתייצב בתור להירשם למפלגה הנאצית". בן-סימון אמר כי "זו לא מורשת ספרד שידענו".

 

ח"כ בן-ארי ידוע כפעיל ימין שנמנה בין השאר עם מובילי המאבק לגירוש הזרים ולהרחקת צעירים ערבים מבנות יהודיות. הוא הביע תמיכה גם במכתב הרבנים שקראו שלא למכור או להשכיר דירות לערבים.

 

בן-סימון, אחד המורדים במפלגת העבודה ומי שמביע בקול גדול את התנגדותו לעומד בראשה, אהוד ברק, השווה את העבודה לגופה בשולי הכביש, אך הזכיר: "הגוויה הזו הקימה מדינה, ויש לה קרדיט... מאז - כמה כוחות שלום הוצאנו מתוכנו... איזה שיח שלום... במקום כל הדמגוגיה הזו".

 

הוא המשיך למתוח ביקורת על עדות המזרח. "אני אומר לכם, זה בגופים האלה שבהם נמצאת כל ההקצנה הדתית

הלאומנית, יוצאת היום מעדות המזרח. באים חוקרים אמריקנים, ושואלים אותי - איך זה שהמרוקאים הכי קיצונים? אני מגיע למרוקו לכנס, ועומד שר החוץ המרוקאי ושואל, מאיפה הבאתם את ההקצנה הזאת? ואני חייב להתגונן כל הזמן, כאילו יש בתוכנו איזה גן של הקצנה".

 

ח"כ מיכל בן-ארי אמר בתגובה על דברי ח"כ בן-סימון: "נאצים זה מי שרצה להשמיד את עם ישראל ולמחוק את העם היהודי. חבל שבן-סימון מוצא את עצמו, ולא בפעם הראשונה, שותף לאלו שפוגעים במדינת ישראל. בן-סימון, במעשיו החמורים, מביא עלינו אסון וחובר אל הגרועים שבאויבינו. בנסיבות אלו, מוטב לו שיישב בשקט ושלא ינסה לקבל תשומת לב מהתקשורת על הגב שלי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ בן-סימון. "כאילו יש בתוכנו גן של הקצנה"
צילום: ירון ברנר
ח"כ בן-ארי. "בן-סימון הוא שחובר לגרועים שבאויבינו"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים