שתף קטע נבחר

הפרקליטות: לחקור הסתה נגד ערבים בפייסבוק

קבוצה בשם "מוות לכל הערבים" קיבלה הפנייה מהעמוד של מפלגת ישראל ביתנו. הפרקליטות ביקשה מהמשטרה לפנות לחברת פייסבוק ולבקש ממנה להסיר את הפרסומים הפוגעניים

מהפייסבוק למשטרה. פרקליטות המדינה פנתה למשטרה בבקשה בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד שתי קבוצות פייסבוק, שפרסומיהן כללו התבטאויות גזעניות. במכתב ששלח היום (ד') המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד שי ניצן, נכתב כי החשד הוא הסתה לגזענות.

 

 

הבקשה הוגשה למשטרה בעקבות שתי פניות שהופנו ליועץ המשפטי לממשלה שעסקו בפרסומים בפייסבוק. הפנייה הראשונה עסקה בקבוצה בשם "מוות לכל הערבים", אשר ההפניה אליה נעשתה מעמוד הפייסבוק של מפלגת ישראל ביתנו.

 

תכני הקבוצה, שמנתה כ-170 חברים, כללו קריאות מפורשות לביצוע מעשי אלימות כלפי ערבים ותמיכה במעשים אלו. במסגרת חלק מההתבטאויות נכתב "צריך לרצוח אותם אחד אחד", "ערבי טוב = ערבי מת" וכן "מוות לערבים יימח שמם, חיות פרא".

 

עו"ד ניצן אף שלח מכתב למפעיל פרופיל "ישראל ביתנו" בבקשה כי יסיר את הקישור לקבוצה, אך קבע כי אין מקום לחקירה פלילית נגד ישראל ביתנו בנושא. נגד קבוצה זו מבקש ניצן מהמשטרה לפתוח בחקירה גם בגין חשד להסתה לאלימות, בנוסף לעבירת פרסום הסתה לגזענות.

 

במקרה השני, מדובר בקבוצה שהוקמה לקראת הפגנת גופי הימין באום אל פאחם. על קיר הקבוצה כתבו המשתמשים אמירות המעלות חשדות לעבירה של הסתה לגזענות ופגיעה ברגשי דת. בין היתר נכתב: "מוות לערבים", "מוחמד חזיר", "איזה יופי לראות את עם ישראל מתעורר ונלחם על זכות קיומנו".

 

בשני המקרים, ביקש ניצן כי היחידה החוקרת תפנה לחברת פייסבוק ותבקש ממנה להסיר את הפרסומים הפוגעניים. ניצן דחה את הדרישה לפתוח בחקירה נגד ראשי ישראל ביתנו בטענה כי אינם קשורים לפרסומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים