שתף קטע נבחר

7 שנות מאסר לעו"ד שגנבה 7 מיליון שקל מחוסים

עו"ד ירדנה נילמן גנבה מיליונים מעשרות החוסים, בהם חולי נפש להם היתה לאפוטרופסית. היא ניצלה את הכסף לנסיעות לחו"ל וקניית תכשיטים - וביזבזה את הכל. השופט כינה את מעשיה "נלוזים" ונימק העונש: "הגזלן לא השיב את הגזילה"

שנה על כל מיליון. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (יום ה') 7.5 שנות מאסר על עו"ד ירדנה נילמן, שהורשעה כי גנבה כשבעה מיליון שקלים מחוסים והשתמשה בחלק מהכספים לצורכיה האישיים.

 

 

על פי פסק הדין, את הכספים שגנבה נילמן מעשרות החוסים, בהם חולי נפש ולוקים בשכלם, היא ניצלה לנסיעות לחו"ל וקניית תכשיטים. השופט נימק בפסק הדין כי נילמן נותרה ללא רכוש, ולכן לא ניתן להטיל עליה לשלם פיצויים או קנסות.

 

נילמן מונתה בעבר על-ידי בית המשפט לאפוטרופסית לחוסים ונמסרו לה סמכויות פיקוח על חשבונותיהם ונכסיהם. היא היתה אחראית על רכושם וחשבונות הבנק שלהם והעבירה את כספם לחברת אחזקות בבעלותה, לשימושה הפרטי. נילמן, שיוצגה על-ידי עו"ד אבי כהן מטעם הסנגוריה הציבורית, הורשעה בעבירות גניבה בידי מורשה, זיוף בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף.

 

השופט צבי גורפינקל כתב בהחלטתו כי "הנאשמת ידעה היטב מה היא מבצעת, היתה מודעת לחובת הנאמנות שלה כעורכת דין וכאפוטרופסית, והיתה מודעת היטב לחוסר האחריות שבשליחת יד ברכוש החסויים תוך זיוף מסמכים, ודי להתבונן דווקא בסכומים הלא גבוהים כדי להבין את הציניות שבה נהגה".

 

השופט גורפינקל ציין כי המעשים נלוזים והוסיף כי "גניבת כספים מחשבונה של חוסה ביום פטירתה מצביעה על גניבה לשמה לצרכים אישיים, תוך מעילה חמורה באמון". בשיקולי הענישה ציין בית המשפט כי לנידלמן לא נותר כל רכוש, כל הכספים בוזבזו, ולכן אין כל אפשרות להטיל עליה פיצוי או קנס לשיפוי הניזוקים. "הגזלן לא השיב את הגזילה", כתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אילוסטרציה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים