שתף קטע נבחר

"מחסום ווטש" ליועמ"ש: פתח בחקירה נגד בן-ארי

פעילות ארגון השמאל קוראות לוינשטיין בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד הח"כ מהאיחוד הלאומי, שקרא "לרדוף שמאלנים בוגדים" והשווה אותם לחיזבאללה. את ראש הממשלה האשימו כי "העובדה שלא הגיב כמוה כהסכמה שבשתיקה"

נשות ארגון "מחסום ווטש", שהתבשרו אתמול על החלטת הכנסת לתמוך בהקמת ועדת חקירה לבדיקת מקורות המימון של ארגוני השמאל, נחרדו פעם נוספת כששמעו את ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי קורא "לרדוף שמאלנים בוגדים", המשולים בעיניו לחיזבאללה וחמאס. היום (ה') הן החליטו להפסיק לשתוק, וקוראות ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח בחקירה פלילית נגד בן-ארי בחשד להסתה.

 

 

דבריו של בן-ארי, שפורסמו לראשונה ב-ynet, נאמרו בהקלטה מדיון סגור של חברי תנועת "ארץ ישראל שלנו" שנערך בהשתתפות כ-20 פעילי ימין בולטים. "מה שהוא אמר ראוי להוקעה, לא רק מארגוני זכויות האדם, אלא מכל חברי הכנסת", מסרו ב"מחסום ווטש".

הם מחו על שתיקתו של ראש הממשלה לנוכח הדברים, והאשימו כי "אי קבלת תגובה ממנו כמוה כהסכמה שבשתיקה. היו ימים שחבריו לדרך של בן-ארי, כמו הרב מאיר כהנא, הוצאו אל מחוץ לחוק, אבל היום הוא מרשה לעצמו להביע את עמדותיו בפומבי וללא מורא כל מורא, כשאיש אינו פוצה את פיו".

 

פעילות התנועה אף טענו כי התבטאויות ברוח דבריו של בן-ארי, שכינה את פעילי השמאל גם "חיידק שיש להילחם בו", "נשמעות בקרב רוב חברי הקואליציה ומעוררות דאגה. אנו קוראות ליועץ המשפטי לממשלה להורות על פתיחת חקירה פלילית באשמת הסתה", הן מסרו.

 

בן-ארי לא מתנצל: "מבחינתם זועבי היא תפארת"

גם מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, גינה בחריפות את דבריו של בן-ארי. "נחרדתי לשמוע שהוא לא הצליח להתאפק וחזר להתלהם, לשקר ולהסית נגד מי שנלחמים על לשמור את זהותה של ישראל כמדינה דמוקרטית. בן-ארי מבייש בכל יום את התואר חבר כנסת, ופעילותו עלולה להביא לשפיכות דמים".

 

ב"תנועת הסולידריות שייח ג'ראח", האחראית להפגנות בשכונה שבמזרח-ירושלים, בחרו לתקוף את בן-ארי במילים חריפות יותר. "אין להתפלא על האלימות המילולית שנשמעת מפיו של אדם שהיה חבר בארגון טרור כהניסטי.

העובדה שצריכה להפחיד כל ישראלי היא שבן-ארי הביא את הטרוריזם משולי החברה אל בית המחוקקים, ובשל אוזלת יד מערכתית ונרפות פוליטית, הוא מכתיב את סדר היום הגזעני שלו למדינה כולה".

 

גם בארגון "עיר עמים" השיבו אש לעבר הח"כ, ומסרו כי "מדבריו החולניים של בן-ארי מהדהדים נאומי שטנה מהגרועים ששמעה ההיסטוריה. הם צריכים לגרום לכל ישראלי שפוי להרכין ראש בבושה על כך שאלה נבחרי עמו".

 

הסערה שחוללו דבריו לא הרתיעה את בן-ארי, וגם הערב סירב לחזור בו מהם. "אני לא מתפלא על כך ש'אבירי הדמוקרטיה' שרוצים לתת חופש ביטוי למחבלים רוצים לסתום את הפה שלי. מבחינתם, אחמד טיבי וחנין זועבי הם תפארת חופש הביטוי, אך אותי צריך להשתיק. אני מוכן להעביר להם קורסים חינם בדמוקרטיה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-ארי. מציע "קורסים בדמוקרטיה" לשמאלנים
צילום: דודי ועקנין
אופנהיימר. "מבייש את תואר הח"כ"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים