שתף קטע נבחר

מי הדליף מירושלים לכוויית? "כמו מסמך גלנט"

בלשכת נתניהו עדיין מחפשים את מי שהדליף לעיתון כווייתי על חקירתם של ניר חפץ וצבי האוזר בשב"כ. "היה פה ניסיון לתרגיל מסריח, לקחת אינפורמציה סודית ולעשות בה שימוש מפליל ולא נכון", אמר גורם שהיה מעורה בחקירה

פרשת החקירה בלשכת ראש הממשלה לא יורדת מסדר היום: אנשי לשכתו של בנימין נתניהו עדיין מחפשים את האחראי להדלפה בשבוע שעבר לעיתון הכווייתי אל-ג'רידה, בו נכתב כי מזכיר הממשלה צבי האוזר וראש מערך ההסברה לשעבר ניר חפץ התבקשו להתפטר לאחר שנמצאו דוברי שקר בבדיקת פוליגרף.

 

 

ראש הממשלה ביקש מהשב"כ לפתוח בחקירה לפני כארבעה חודשים, לאחר שמידע ביטחוני רגיש דלף מישיבה סגורה. בכירי הלשכה עברו בדיקת פוליגרף, ומהשב"כ נמסר כי כולם יצאו נקיים - בניגוד לדיווח הכווייתי, שפורסם לפני שבוע.

 

בשל המתיחות הרבה הסוררת בין האוזר וחפץ לבין ראש המועצה לביטחון לאומי, ד"ר עוזי ארד, הפנו גורמים שונים אצבע מאשימה כלפי ארד כמי שהדליף לכווייתים, אולם הועלו גם שמות נוספים.

 

"ניסיון מלוכלך של מישהו בלשכה" 

גורמים בלשכה ציינו כי המאמץ לפגוע בשמם הטוב של חפץ והאוזר באמצעות הכתבה בעיתון

הכווייתי "היה ניסיון מלוכלך של מישהו בלשכה לקחת חקירה חשאית, להדליף אותה לעיתון הזר ולעשות סביבו משהו שיפגע בשני אנשים בכירים בלשכה, שהתבררו כנקיי כפיים".

 

הגורמים הוסיפו כי "זה היה מעשה נבלה. עדיין לא ברור מי עשה את זה, וכל ספקולציה יכולה להיות נכונה. מי שניסה לעשות נשקים לחפץ והאוזר לא הצליח, בגלל הודעת השב"כ בדבר תקינות הבדיקה שעברו בפוליגרף. מי שמנסה להאשים אנשים בפגיעה בביטחון המדינה - עושה מעשה נבלה".

 

בעקבות הפרסום בכוויית הוחלט בשב"כ לפרסם הודעה רשמית באשר לחקירה, ולהבהיר כי להאוזר, חפץ ולמעשה לאף אחד בלשכת ראש הממשלה, לא הייתה נגיעה להדלפה ביטחונית רגישה שיצאה מן הלשכה, אשר בעקבותיה החליט ראש הממשלה לבקש לפתוח בחקירת שב"כ.

 

"לנבלות לא תהיה תקווה", אמר גורם בלשכת ראש הממשלה ל-ynet. "המעשה שלהם לא יצלח. מה שצריך לומר בעת הזו זה שהיה מישהו שידע על החקירה, ולמרות החיסיון שהוטל עליה, הוא החליט להדליף אותה לעיתון זר. מה שחשוב זה שהמעשה הזה נחשף, וכך גם קלונם של המדליפים. כרגע, השמות שלהם פחות חשובים".

 

"נקודה אדומה על המצח"

עצם קיום החקירה היה ידוע למעטים בלבד, והנחקרים הרבים שעברו את חקירות השב"כ נדרשו

לשמור על חיסיון ועל סודיות מוחלטת. בלשכת ראש הממשלה מעריכים כי החוקרים לא הדליפו את המידע לעיתון הכווייתי, והוא יצא ממקום אחר.

 

"זה בא ממקום שבו היה אינטרס לפגוע בהאוזר ובחפץ", אמר גורם שהיה מעורה בחקירה, "יש כמה אנשים שאפשר לחשוב עליהם, שרצו לשים נקודה אדומה על המצח של השניים ולפגוע בהם. היה פה ניסיון לתרגיל מסריח, לקחת אינפורמציה סודית ולעשות בה שימוש מפליל ולא נכון. כמו במקרה מסמך גלנט, גם כאן - מישהו ניסה להפליל אנשים למרות שלא היתה להם נגיעה".

 

לפי שעה, למרות הסערה שנגמרה, עדיין לא ברור אם תיפתח בדיקה נוספת על מנת לבדוק מי היה אחראי להדלפת הפרטים הרגישים לעיתון הכווייתי. עם זאת, לא מן הנמנע כי בשל הרגישות של החקירה שנחשפה, תיפתח בדיקה נוספת שמטרתה לאתר את מי שהדליף שהאוזר וחפץ היו אחראים להדלפה הרגישה שבגללה פתח השב"כ בחקירה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו עם צבי האוזר
צילום: פלאש 90
ניר חפץ. "נקי כפיים"
צילום: גיל יוחנן
עוזי ארד
צילום: שאול גולן
מומלצים