שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובדת התלוננה: שופט ביצע בי מעשים מגונים
  בכירים במשטרה בודקים כיצד לפעול אחרי קבלת התלונה הרגישה. ל-ynet נודע שעובדת באחד מבתי המשפט באזור המרכז סיפרה שבמשך שנים חוותה סדרת תקיפות מיניות מצד שופט, שכבר פרש. עדיין לא ברור אופי מערכת היחסים בין השניים

  עוד פרשה מינית מביכה בין כותלי היכלי הצדק? ל-ynet נודע כי עובדת באחד מבתי המשפט באזור המרכז התלוננה במשטרה נגד שופט - שכבר פרש בינתיים - וטענה שביצע בה מעשים מגונים במשך שנים. התלונה הרגישה נמצאת בבדיקת גורמים בכירים במשטרה, והשופט טרם נחקר.

   

   

  החלטות טרם התקבלו, אולם זו יכולה להיות עוד פרשה שבה נחשד בכיר במערכת הציבורית, בתקיפה מינית של עובדת הכפופה לו. על פי הידוע, העובדת המועסקת בהנהלת בתי המשפט הגיע לתחנת משטרה וביקשה להתלונן. לטענתה במשך שנים מספר היא חוותה פגיעה מינית מצד שופט באחד מבתי המשפט באזור המרכז. 

   

  בשל רגישות התלונה והמעורבים בה החליטו במחוז המשטרתי לערוך בדיקה מקדמית טרם פתיחה בחקירה. אם זו אכן תיפתח, הרי שיידרש אישור של הגורמים המשפטיים הבכירים בישראל. לנוכח תוכן התלונה הוחלט שקצין החקירות המחוזי יבחן אותה, ואז יחליט כיצד לנהוג.

   

  בשלב זה לא ברור בדיוק כיצד בוצעו המעשים, אם הייתה גם מערכת יחסים בהסכמה בין העובדת לשופט ואם בכלל התקיימו יחסי מרות בין השניים.

   

  בדוברות המשטרה אישרו את הפרטים: "אכן התקבלה תלונה על ידי העובדת, והיא הועברה לבדיקה של קצין החקירות המחוזי". מהנהלת בתי המשפט נמסר שהשופט פרש כבר, "ולמערכת בתי המשפט לא ידוע על תלונה שהוגשה למשטרה בעניינו".

   

  רק בחודש שעבר התפטר סגן נשיא בית משפט השלום בהרצליה, השופט מאיר שנהב,

   לאחר שעלו טענות כי הטריד מינית. המידע האנונימי הגיע להנהלת בתי המשפט, ולפיו היה בין שנהב לאשה רומן ממושך, אך כאשר הביעה התנגדות לקשר - החל להטריד אותה.

   

  הנהלת בתי המשפט עימתו את האשה עם המידע, אבל היא לא הסכימה להתלונן. עם המידע עומת גם השופט, שבחר בעקבות זאת להגיש לנשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש את התפטרותו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מה קרה באולם השופט? ארכיון
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים