שתף קטע נבחר

ניז'ר: "שני אזרחי צרפת שנחטפו הוצאו להורג"

שר ההגנה הצרפתי הוזעק בדחיפות למדינה המערב-אפריקנית לאחר שהניסיון לחלץ את השניים נכשל: "הם נרצחו על ידי שוביהם לפני פעולת הצבא". אחד ההרוגים עמד להינשא בשבוע הבא לאשה מקומית, חברו בא במיוחד מצרפת כדי לחגוג עמו

ראש ממשלת צרפת הורה היום (א') לשר ההגנה שלו לטוס בדחיפות למדינה המערב-אפריקנית ניז'ר, בעקבות הריגתם של שני אזרחים צרפתים חטופים בניסיון חילוץ כושל. ממשרדו של פרנסואה פיון נמסר כי שר ההגנה אלן ז'ופה ביטל את ביקורו המתוכנן במדינה אפריקנית אחרת, גבון, וייסע להיפגש עם הרשויות המקומיות בניז'ר.

 

 

שני הצרפתים שנחטפו ביום שישי האחרון, אנטואן דה לקור ווינסנט דלרואי בני ה-25, נמצאו אתמול מתים בגבול ניז'ר-מאלי, לאחר שכוחות צבא צרפתיים וניז'ריים ניסו לחלץ אותם משוביהם. לטענת משרד ההגנה הצרפתי, השניים הוצאו להורג על ידי חוטפיהם. בכך עלה לשמונה מספר האזרחים הצרפתיים שנהרגו בשנים האחרונות בניז'ר.

 

שני הצעירים הצרפתיים שנהרגו בניסיון החילוץ הכושל הם חברי ילדות. אחד מהם עבד בארגון סיוע הומניטרי בניז'ר ועמד להינשא לאשה מקומית בשבוע הבא, ואילו חברו הגיע במיוחד מצרפת כדי לחגוג עם חברו הטוב את האירוע המשמח.

 

"מתחקיר שנעשה לאחר האירוע, עולה כמעט בוודאות שהשניים הוצאו להורג לפני פעולת החילוץ של הצבא", מסר תיירי בורקאר, דובר הצבא במשרד ההגנה הצרפתי. עוד נמסר כי החוטפים משתייכים ככל הנראה לארגון מיליציה המזוהה עם אל-קאעידה.

 

ראש הממשלה הצרפתי פיון ייפגש מחר עם חברי פרלמנט בכירים כדי לדון אתם באמצעים החדשים שתחל לנקוט צרפת כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחיה בבית ומעבר לים.

 

בחודש אוקטובר האחרון הודיע מנהיג אל-קאעידה, אוסמה בן-לאדן, כי חטיפתם של חמישה אזרחים צרפתים בניז'ר חודש קודם לכן נגרמה בשל "יחסה הבלתי הוגן של צרפת כלפי מוסלמים". "אינכם יכולים לצפות לכבוש את ארצותינו, להרוג את נשינו וילדינו ולחיות בשלום ובביטחון", אמר בן-לאדן לפי הדיווח ברשת הטלוויזיה הערבית אל-גז'ירה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וינסנו דלרואי, אחד ההרוגים
צילום: AFP
הוזעק בדחיפות לניז'ר. שר ההגנה הצרפתי אלן ז'ופה
צילום: רויטרס
מומלצים