שתף קטע נבחר

זירת הקניות

סקר: 70% מהישראלים עברו לתאורה חסכונית

מעל לשני שליש מבתי האב בארץ משתמשים בנורות חסכוניות; כ-80% אינם מודעים להימצאותה של כספית נוזלית בנורות אלה ולסכנות הנובעות מכך

מעל ל-70% מבתי האב בישראל עברו להשתמש בנורות חסכוניות - עלייה של 55% לעומת 2008. כך עולה מסקר שערך מכון גאוקרטוגרפיה.

 

 

מהנתונים עולה כי ב-71.3% מבתי האב בישראל בגילאי 34 ומעלה, מותקנת לפחות נורה חסכונית אחת. עוד נמצא כי השימוש בקרב אקדמאים עומד על 74.1%, וגדול יותר משיעור השימוש של בעלי השכלה על תיכונית, שעומד על 58.7%.

 

בחלוקה על פי אזורי מגורים נמצא כי אזור השרון מוביל בשיעור השימוש בנורות חסכוניות ועומד על 84%, בעוד שאזור הדרום ממוקם במקום הנמוך ביותר, עם אחוז שימוש של 57.4%. תל אביב והמרכז, אזור ירושלים והצפון עומדים על שיעור שימוש דומה של כ-70%.

 

הסקר נערך עבור חברת "סמיקום לקסיס", המשווקת נורות חסכוניות ללא כספית. החברה גם ביקשה גם לבדוק האם הציבור מודע להימצאותה של כספית נוזלית בנורות חסכוניות. מהנתונים עולה כי קרוב ל-17.5% מהנשאלים יודעים על כך, לעומת יותר מ-80% שלא ידעו להשיב על השאלה או שהשיבו לא נכון.

 

המשרד להגנת הסביבה האמריקני פרסם לאחרונה אזהרה, כי במקרה של שבירת נורה חסכונית הכספית הנוזלית המצויה בה עלולה לגרום לבעיות נשימה. המשרד קבע כי בעת שבירת נורה יש לפנות את החדר למשך 15 דקות, לעטות כפפות גומי ולאסוף את השברים לשקית אטומה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נורה חסכונית בחשמל פלואורסנט
צילום: רויטרס
מומלצים