שתף קטע נבחר

בעקבות סרטון ההסתה: אבטחה תוצמד לשי ניצן

ל-ynet נודע כי בעקבות הסרטון הקורא לרציחתו, תוצמד אבטחה למשנה לפרקליט המדינה. המשטרה פתחה בחקירה. בימין הקיצוני טוענים כי בכלל מדובר בפרובוקציה נגד הימין

אחרי האיומים לרצח - אבטחה על המשנה לפרקליט המדינה. ל-ynet נודע כי במשרד המשפטים ובמשטרה מתקיימים דיונים בנוגע לאבטחתו של עו"ד שי ניצן, שקריאות לרציחתו הופצו בסרטון באינטרנט. ככל הנראה, לניצן יוצמדו מאבטחים אישיים שיאבטחו אותו ואף יוצבו סביב ביתו.

 

 

ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', הורה ליחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל), לבדוק מי עומד מאחורי פרסום הסרטון הקורא לרצוח ניצן. קטע הווידיאו הופץ באמצעות הדואר האלקטרוני,

ונשלח מכתובת אי-מייל המתחזה לזו של שר המשפטים, יעקב נאמן. במשרד המשפטים מיהרו להתנער ולגנות את הסרטון.

 

בהודעה משותפת של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ופרקליט המדינה, משה לדור, התייצבו השניים לצדו של ניצן. "היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה רואים בחומרה רבה את סרטון ההסתה שהופץ היום נגד המשנה לפרקליט המדינה", כתבו.

 

"הפצת הסרטון מהווה שיא שלילי נוסף בתופעה החמורה של הסתה כלפי עובדי ציבור, הממלאים את תפקידם באופן מקצועי וענייני. המשטרה החלה כבר בחקירת הנושא, ובסיוע גורמי הביטחון הרלבנטיים. היועץ המשפטי לממשלה מתכוון לעקוב מקרוב אחר החקירה. אנו מקווים כי האחראים למעשה חמור זה יאותרו בהקדם, וימוצה עמם הדין".

 

גורמים בפרקליטות הגדירו את הסרטון כעוד צעד במסע המתמשך והאלים כנגד גורמים בפרקליטות בכלל, וכנגד שי ניצן בפרט. לדבריהם, ההסתה כבר עברה את הגבול ויש לנקוט בצעדים חמורים כנגד אותם מסיתים. אין ספק, אמרו בפרקליטות, כי האיומים פוגעים בניצן ומפחידים אותו, אך הם לא יזיזו אותו מדרכו המקצועית הישרה.

 

גורמים במשטרה אמרו כי "מדובר באירוע חמור מאוד שקורא באופן חד משמעי לרצח עובדי ציבור, אדם אוכף חוק. על כן הוחלט להטיל את החקירה על היחידה הארצית, שם יש מן הסתם יותר קשר מודיעני ויכולות מקצועיות בכדי להגיע לאחראים בזמן מינימאלי".

 

ח"כ בן-ארי פנה ליועץ: לבדוק הפרובוקציה

במשטרה הוסיפו כי בשלב הראשון ינסו אנשי מחשבים וחוקרי משטרה המתמקצעים בנושא להגיע למקור הראשוני שהפיץ את הסרטון. במקביל ינסו במשטרה לעלות על קצה חוט במישור המודיעיני. "ישנן יכולות של המשטרה בנושא, לפעול ולעלות על עקבות האחראים לדבר גם במישור הווירטואלי בו הם חשים, לכאורה, בטוחים. יחד עם זאת אלו לא יכולות אבסולוטיות. אנו נעשה שימוש בכל אמצעי המודיעין שיש לרשותנו, ואמצעים נוספים שאין זה המקום לפרטם".

 

ואילו בימין הקיצוני, מעלים את האפשרות שמדובר בפרובוקציה של מקורבי ניצן כדי להציגו כנרדף על-ידי הימין. ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) פנה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לבדוק האם הסרטון נגד ניצן הוא לא פרובוקציה של מקורב למשנה לפרקליט המדינה.

"אין זה סוד כי בשנים האחרונות יש ביקורת קשה על מעשיו של ניצן ועל העובדה כי הוא רודף אנשי ימין ומתנחלים", כתב בן-ארי במכתב.

 

פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן-גביר, הוסיף כי לדעות "הסרטון הזה הוא המתנה הכי טובה שיכולה להיות לשי ניצן. אין יותר טוב מלהציג את עצמך כנרדף וכמי שמתנכלים אליו, בשעה שיש ביקורת ציבורית קשה, וכולם יודעים שניצן הוא איש שמאל קיצוני בפרקליטות המדינה". לטענת בן-גביר, ישנם סימני שאלה רבים סביב הסרטון שהופץ. "ראשית, נודע לנו כי במשרד המשפטים ידעו על הסרטון והפנו עיתונאים אליו בשלב שבו היו לסרטון כניסות בודדות ואף אחד לא ידע על קיומו. עוד יותר מוזר שהסרטון נשלח אלינו במייל נושא הכתובת 'משרד המשפטים'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עברו את הגבול. עו"ד שי ניצן
צילום: גיל יוחנן
פרובוקציה. בן-גביר ובן-ארי
צילום: עופר עמרם
מומלצים