שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "קשיש מחפש סטודנט מזרחי לדיור משותף בזול"
  צעירים המתקשים להתמודד עם דמי השכירות הגבוהים יכולים לחסוך וגם לסייע לקשישים המתגוררים לבד: יוזמה חדשה של ארגון ג'וינט ישראל משדכת בין סטודנטים לפנסיונרים בודדים, ותופסת שתי ציפורים במכה אחת. התכונות הרצויות לשותפים החדשים: ניקיון, התחשבות, והרבה סבלנות

  פיתרון חדש ויצירתי למצוקת הדיור של סטודנטים וצעירים ברחבי הארץ: מגורים בזול - עם קשיש. במסגרת יוזמה של ארגון ג'וינט ישראל שני מגזרים "בעייתיים" מוצאים פיתרון לבעיות מהותיות איתן הם נאלצים להתמודד: צעירים המתקשים במימון דיור מוצאים באינטרנט "שידוך" לצורכי מגורים עם קשישים בודדים. זאת, בתמורה לתשלום סמלי, מתן אוזן קשבת ועזרה בסיסית בשגרה.

   

   

  לטענת הארגון, לפרויקט פוטנציאל גדול שכן ישנם קשישים רבים שיהיו מעוניינים שאדם צעיר יגור עמם, במטרה לעזור ולהקל על בדידותם. במקביל להם, טוענים בארגון, קיימים גם סטודנטים רבים שמלבד העזרה לאדם קשיש, ישמחו גם לחסוך את תשלומי שכר הדירה המאמירים.

   

  לפי הארגון, התשלום שישלם הסטודנט לקשיש הינו אינדיבידואלי ונתון למשא ומתן, כאשר מבדיקה מוקדמת עולה כי יש קשישים שלא יידרשו כלל תשלום על המגורים אלא רק השתתפות בחשבונות ארנונה, חשמל ומים, אחרים יבקשו תשלום של מאות שקלים בלבד על המגורים ויהיו אף כאלה שלא יבקשו תשלום כלשהו.

   

  מבדיקת לוח האינטרנט של הפרויקט עולה כי עד כה ההיענות למיזם הייתה גדולה יותר מהצד הבוגר: 17 קשישים נרשמו עד כה, לעומת 7 צעירים בלבד. מדובר בכמות נרשמים נמוכה, אך יש לקחת בחשבון כי האתר עלה לאוויר רק בימים האחרונים. בג'וינט מדברים על פוטנציאל של מאות נרשמים ואף יותר.

   

  בין הערים בהן מתגוררים הקשישים שנרשמו: גבעתיים, תל-אביב, הוד השרון, רמת גן, ירושלים ובאר שבע. ומה באשר להעדפות באשר לזהות הצעירים? "דרוש בחור סבלני שיודע להקשיב" ו"רצוי סטודנט דתי, ממוצא מזרחי" הן רק חלק מההערות שכתבו בלוח המעוניינים להשתתף בפרויקט.

   

  היוזמה - של סטודנט לעו"ס

  היוזמה החלה ברעיון של חננאל מגד, סטודנט לעבודה סוציאלית, שהבין כי לרבים מהקשישים שיהיו מעוניינים בסידור מסוג זה, אין כלל אפשרות פיזית לתלות מודעה על לוחות המודעות באוניברסיטאות. באמצעות אתר האינטרנט הייעודי שהוקם לצורך הפרויקט יוכלו הקשישים ובני משפחותיהם לפרסם את דירתם, בחינם, בדרך נוחה ופשוטה.

   

  אף על פי שבשלב זה מציע הג'וינט רק את הפלטפורמה הראשונית להיכרות בין הקשישים לסטודנטים, מספק הארגון מספר המלצות ל"זוג" החדש לפני המגורים המשותפים. בייחוד מדובר בנושאים שעלולים להיווצר לגביהם אי-הבנות, כמו שעת החזרה של הצעיר לדירה, האם יוכל לארח חברים, עד כמה יהיה מחויב לעזרה בניקיון הבית ומה יהיה גובה התשלום עבור המגורים. האירגון ממליץ לסכם בכתב את עיקרי ההסכמות בין הצדדים, ואף להגדיר "תקופת ניסיון" שבה תיבחן האינטרקציה בין המבוגר לצעיר.

   

  לחצו כאן לכניסה לאתר האינטרנט של הפרויקט

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""קשיש מחפש סטודנט מזרחי לדיור משותף בזול""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא כל הקשישים יבקשו תשלום (אילוסטרציה)
  צילום: Index Open
  מומלצים