שתף קטע נבחר

הסרטון נגד בכיר הפרקליטות: "מילים הורגות"

גורמים בפרקליטות אמרו ל-ynet כי הסרטון הקורא לרצוח את עו"ד שי ניצן הוא עליית מדרגה בהסתה. "האווירה מורעלת. יש לעקור אותה כעת בטרם תתפתח למימדים מפחידים". מיהו האיש שזוכה מעתה לאבטחה צמודה?

בפרקליטות לוקחים ברצינות רבה את האיומים על חייו של המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד שי ניצן. באינטרנט. סרטון שהופץ באינטרנט קורא לרצוח את ניצן בטענה כי הוא לא חוקר הסתה נגד יהודים, אלא רק קריאות לרצח ערבים. ביאחב"ל החלו לחקור מי עומד מאחורי הסרטון.

 

  • בואו להגיב בעמוד הפייסבוק של ynet

 

גורמים בפרקליטות אמרו הערב (יום ב') ל-ynet: "אין ספק שהסרטון הוא

 עליית מדרגה והמקרה חמור יותר. כבר מזמן נחצו קווים אדומים בכל הקשור להסתה נגד שי ניצן".

 

אותם גורמים הזכירו שהסתה אינה זרה לפרקליטות. "אין ספק שהמצב בו אתה מאובטח, הינה סיטואציה לא נעימה - אולם ניצן מקווה שהאחראים ייתפסו במהרה והכל יחזור על מקומו בשלום", אמרו. "מילים יכולות להרוג. האווירה נגד ניצן והפרקליטות הינה אווירה מורעלת. יש לעקור אותה כעת בטרם תתפתח למימדים מפחידים".

 

ניצן נחשב אחד המשפטנים הבכירים והמבריקים בפרקליטות המדינה. המשנה לפרקליט המדינה הוא דתי, למרות שאינו חובש כיפה. הוא בוגר ישיבת נתיב מאיר, ובצבא שירת ביחידת הצנחנים. את רוב שנותיו בפרקליטות הוא עשה במחלקת הבג"צים.

 

הפרקליט שקיבל איומים נחשב לאחד הטוענים הטובים ביותר במחלקה זו ובשל כך בחר בו היועץ המשפטי לשעבר, מני מזוז, לעמוד בראש הצוות שהגן בבג"ץ על עסקת הטיעון שערך עם הנשיא לשעבר משה קצב. ניצן התמודד פעמיים על תפקיד פרקליט המדינה, אולם טרם זכה בתפקיד.

 

רבים במערכת המשפטית רואים בו עילוי משפטי, שעוד יגיע רחוק. ניצן מונה לעמוד לפני כמה שנים בראש צוות הבין משרדי בפרקליטות, להתמודדות

 עם תופעות ההסתה וההמרדה ומשמש כיעד מרכזי לאלימות מילולית והסתה מקרבי אנשי הימין הקיצוני.

 

חבריו בפרקליטות מתארים אדם ישר, הגון, ערכי ואחד המשפטנים הטובים ביותר בפרקליטות המדינה. ניצן כיום עומד בראש המחלקה לתפקידים מיוחדים המתעסקת בעיקר בנושאי ביטחון. מתוקף תפקידו הוא מחליט על פתיחת חקירות פליליות בתחומי ההמרדה וההסתה לגזענות, דבר שמקומם פעילי ימין קיצוני. הוא אינו נתקל בפעם הראשונה בגילויי הסתה נגדו וכבר מספר פעמים בעבר נערכו הפגנות מול ביתו ומכתבי איום רבים נשלחו אליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שי ניצן. עילוי בפרקליטות
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים