שתף קטע נבחר

סרטון נגד ההסתה: "לא נשתוק"

בעקבות הסרטון שהופץ נגד המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, עלה סרטון חדש ליו-טיוב המציג את ההסתה בחברה הישראלית. הסרטון נפתח בקטע ארכיון, ובו קריאות לרצח אהוד ברק

אחרי הסרטון נגד המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, מגיע סרטון מחאה נגד ההסתה בחברה הישראלית. הסרטון, שעלה ליו-טיוב, מתחיל בקטע ארכיון מתוך ערוץ 2 של אנרכיסטים, ובו קריאות לרצח שר הביטחון, אהוד ברק, ונגמר במסר על החברה הישראלית: "לא נשתוק כי ארצנו שינתה פניה".

 

 

"אנחנו אזרחים מודאגים שרואים את מדינת ישראל מאבדת את שפיותה. ההסתה הקשה נמצאת בכל צד של המתרס הפוליטי ויש לצאת נגדה בכל הכוח. אנחנו מתנגדים לאלימות מכל סוג וצורה שהיא, וכמובן שאנו לא קוראים לרצח שי ניצן ואהוד ברק. בסך הכל הבאנו מראה קשה של המציאות האלימה בה אנחנו חיים", כתבו מפיצי הסרטון.

 

"אנחנו מתנצלים אם מישהו נפגע ממעשינו, אבל לא ראינו דרך אחרת להעביר את המסר שלנו

נגד ההסתה והאלימות שמציפים את השיח הציבורי בישראל בכל קצות הקשת הפוליטית", הוסיפו, "אנחנו מקווים שהמסר שלנו נגד הסתה יעזור לשנות את השיח הציבורי בישראל ויעזור להפוך את החברה לפחות אלימה ויותר קשובה לדעות המגוונות של האחר, בחברה המורכבת שלנו. לפני שניגרר למלחמת אחים".  

 

אתמול הוחלט להצמיד אבטחה למשנה לפרקליט המדינה, בעקבות הפצת סרטון הקורא לרצוח אותו. "במקום להגן על עם ישראל מהערבים, הוא מחפה עליהם ומשתף פעולה נגד יהודים", נכתב בסרטון. גורמים בפרקליטות הדגישו אמש כי "מילים יכולות להרוג. האווירה נגד ניצן והפרקליטות הינה אווירה מורעלת. יש לעקור אותה כעת בטרם תתפתח למימדים מפחידים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הסרטון
על הכוונת? אהוד ברק
צילום: AFP
מומלצים