שתף קטע נבחר

הרב עובדיה ביקש מנתניהו: תן גיבוי לאלי ישי

המנהיג הרוחני של ש"ס העביר לראש הממשלה מסר דרך ראש לשכתו: "הוא עשה המון בשריפה ולא יכל לעשות יותר"

אלי ישי תוקף את בנימין נתניהו, אבל מנהיגה הרוחני של המפלגה, הרב עובדיה יוסף, דווקא מבקש את עזרתו: בפגישה שקיים אתמול (ג') עם ראש לשכתו של נתניהו, נתן אשל, מחה הרב על חוסר הגיבוי מצד ראש הממשלה כלפי שר הפנים בנוגע לאחריותו המניסטריאלית למחדלי אסון הכרמל.

 

 

אשל נפגש עם הרב יוסף ביחידות בעניין אישי, אך שיחתם גלשה גם לנושאים הפוליטיים הבוערים. "בכל ביתי נאמן הוא", אמר מנהיג ש"ס על יו"ר המפלגה ישי, "הוא עשה המון בשריפה ולא יכל לעשות יותר. צריך לגבות אותו". הרב ביקש מראש לשכת ראש הממשלה באופן מפורש שיעביר את המסר גם לנתניהו.

 

בש"ס חשים בימים האחרונים תסכול נוכח חוסר הגיבוי מצד נתניהו. במפלגה קיוו כי לאחר שאלי ישי "ויתר" לבקשת ראש הממשלה על הקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון הכרמל, הוא יזכה ממנו לכל הפחות לתמיכה מול הביקורת הציבורית. תחושה זו הגיעה לשיא לאחר התפרצות בן זוגה של תת-ניצב אהובה תומר, דני רוזן, לעברו של ישי, לעיני נתניהו.

 

בשבוע שעבר, אחרי שהצוגה תוכנית ראש הממשלה להעביר 350 מיליון שקל למערך הכיבוי ולהתנות את רוב הסכום ברפורמה, ישי התרעם.

 הוא דרש בהצעה משלו בכתב להעביר 700 מיליון למערך הכיבוי בלבד - ולא לכלל שירותי החירום - ולא להתנות זאת בדבר. "עדיף לקבל היום החלטה נכונה או להקים קודם ועדת חקירה ממלכתית", טען.

 

בתגובה, נתניהו תקף אותו בישיבת הממשלה שאישרה את התוכנית המקורית. "אני מציע שלא תשלחו לי מכתבי כיסוי", הוא אמר לשרים. "אי אפשר לעבוד רק למען ועדות חקירה, זו גישה בלתי אפשרית".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי מסולק מהטקס בבית אורן
צילום: רויטרס
נתניהו. מסרים דרך ראש הלשכה
צילום: AFP
מומלצים