שתף קטע נבחר

צוערי שב"ס יקבלו דרגות: "שמחה מהולה בעצב"

בטקס מצומצם ומאופק, בנוכחות הצוערים ומפקדיהם בלבד, יקבלו 14 חניכי מחזור א' של קורס קציני שב"ס את דרגות המישר, ללא 35 חבריהם שנספו באסון הכרמל

יותר מחודש חלף מאז אסון הכרמל. האש, שהשאירה את ההר הירוק תמיד מפויח אמנם כבתה, אך כשברקע נמשכת הסערה הפוליטית בנושא, שרק לפני שבוע באה לידי ביטוי ב"פיצוץ" הטקס הממלכתי לזכר הנספים, תגיע היום (ה') שארית הפליטה של בוגרי מחזור א' של קורס הקצינים בשב"ס לטקס עצוב ביותר לציון סיום המסלול.

 

 

רק 14 חניכים מתוך 49 יקבלו את דרגות הקצונה, אחרי ש-35 מחבריהם נספו באסון האוטובוס במורדות כלא דמון. מה שתוכנן במקור להיות אירוע חגיגי ומרגש עבור כל החניכים ובני משפחותיהם, לציון סיום מסלול ההכשרה של בוגרי הקורס לראשונה במתכונתו החדשה, יצויין באיפוק רב ובתחושות קשות בטקס צנוע, טעון ומצומצם ביותר בבית הספר לקצינים בנציבות ברמלה.  


הצוערים לפני האסון. רק מיעוטם נותר בחיים (צילום: שב"ס)

 

הצוערים במחזור א' נבחרו בקפידה כדי שהיו דור המפקדים הבא של שב"ס.

כולם היו אמורים להתייצב במגרש המסדרים ולענוד בהתרגשות את דרגות המישר, ומשם להמשיך איש איש לדרכו, לטובת מילוי המקצוע הייעודי שנקבע. מי שיעמדו שם היום יהיו שני צוערים וקצינה ששימשה מדריכה בקורס וניצלו מהלהבות, לצד צוערים נוספים שלמרבה מזלם, לא עלו על האוטובוס ובכך ניצלו חייהם.

 

מתכונת הטקס תהיה מצומצמת עד כדי כך שאפילו בני משפחות הבוגרים לא הוזמנו לאירוע. גם המשפחות השכולות, שיקיריהן קיבלו את הדרגות אחרי מותם, לא יהיו שם. מיד עם סיום הטקס, יפוזרו הקצינים הטריים בין יחידות שב"ס השונות, ויחלו בהכשרה למילוי תפקידם הייעודי - כשהם נושאים עמם שכול וכאב שנראה לעולם לא ירפו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסון האוטובוס. החיים ניצלו בנס
צילום: רויטרס
מומלצים