שתף קטע נבחר

השוטרים עשו "תרגיל" לשופטת - והחשוד שוחרר

שופטת השלום בנתניה, הדס עובדיה, החליטה לשחרר צעיר שתקף רופא בשל הזעזוע שגרמה לו חווית המעצר והעובדה שלא היה לו עבר פלילי. במשטרה ביקשו לערער - והגישו כתב אישום במקום. שופטת נדהמה - ושחררה את החשוד

מה קרה כשבמשטרה לא היו מרוצים מההחלטה לשחרר חשוד? ניסו, כנראה, לקבל את מבוקשם - באמצעות מה שנראה כמו תרגיל לבית המשפט. בסוף השבוע האחרון נעצר אלי בוחבוט, בן 20 מנתניה, אחרי שתקף רופא בבית החולים לניאדו ופצע אותו קל. ביום ראשון הוחלט בבית משפט השלום שבעיר להאריך את מעצרו ביומיים, ואחריהם הגישה המשטרה הצהרת תובע שבה הודיעה על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום, בצירוף בקשה להותיר אותו במעצר עד תום ההליכים.

 

 

השופטת הדס עובדיה הדהימה את השוטרים כשדחתה את בקשתם, וקבעה כי מכיוון שבוחבוט אינו בעל עבר פלילי ובשל עדותו שלפיה חוויית המעצר זעזעה אותו עמוקות וגרמה לו לרסן את עצמו, הוא ישוחרר למעצר בית. במשטרה החליטו שלא לוותר בקלות, וביקשו לעכב את שחרורו כדי לאפשר להגיש ערעור על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה. השופטת עובדיה הביעה לכך את הסכמתה, והורתה להותיר את בוחבוט במעצר למשך יום נוסף, כדי לאפשר את הגשת הערעור.

 

אלא שהיום, במקום הערעור בבית המשפט בפתח-תקווה, מצא עצמו בוחבוט שוב בבית משפט השלום בנתניה - שם, לתדהמת עורך דינו, אלי בניה, הגישו נגדו נציגי הפרקליטות כתב אישום ולצדו בקשה למעצר עד תום ההליכים.

 

לרוע מזלם של נציגי המשטרה, נערך הדיון לפני מי שהייתה המומה גם כן - השופטת הדס עובדיה, שהבינה שבמשטרה ניצלו את העובדה שנעתרה לבקשתם כדי לעקוף את פסיקתה.

 

"בית המשפט פסק עיכוב ביצוע של השחרור, על מנת לאפשר למשטרה להגיש ערעור על השחרור", הבהיר עו"ד בניה. "הוא לא ניתן כדי לאפשר להגיש כתב אישום. זו התנהגות שמבזה את בית המשפט". בבית המשפט הוא דרש לשחרר את מרשו ממעצר לאלתר.

 

למרות זאת, ניסה נציג הפרקליטות לטעון בדיון כי אין כל קשר בין הגשת הערעור לבין הבקשה להותיר את בוחבוט עד תום ההליכים, וכי בפרקליטות מתקבלת ההחלטה על מועד הגשת כתב האישום מבלי שיהיה לכך כל קשר לשאלה האם נתון הנאשם למעצר או שלא.

 

השופטת עובדיה הורתה על שחרורו של החשוד למעצר בית בתנאים מגבילים, וציינה כי בהסכמת הצדדים, הפך הערעור שהוגש בנושא מיותר ולא יובא לדיון בבית המשפט המחוזי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד אלי בניה
צילום: עידו ארז
מומלצים