שתף קטע נבחר

נלחמים על השאריות

התותחים הגדולים של שוק השחקנים החופשיים כבר יודעים היכן ישחקו בעונה הבאה. לקבוצות שלא הצליחו במרדף אחרי הכוכבים נשאר לרדוף אחרי שחקני הדרג השני והשלישי

ב-1 ביולי נורתה יריית הפתיחה למירוץ אחר הפרי-אייג'נט. על קו הזינוק עמדו האורלנדו מג'יק, השיקאגו בולס ועוד כמה קבוצות שלא נושאות את המשא הכבד של תקרת השכר. הפרסים רבי הערך שמחכים למי שתחצה ראשונה את קו הגמר ב-1 באוגוסט הם טים דאנקן, גראנט היל וטרייסי מקגריידי.
ימים אחדים לפני ה-1 באוגוסט, המועד שבו רשאיות קבוצות האנ.בי.איי לסגור חוזים עם הפרי-אייג'נטס, כבר ברור מי היא הזוכה הגדולה של המירוץ השנה - האורלנדו מג'יק, עם 21 מיליון דולר מתחת לתקרת השכר שלה, לא הצליחה אמנם לפתות את דאנקן לנדוד לפלורידה, אך הצליחה להבטיח את הופעתם של היל ומקגריידי בדיסניוורלד בשש העונות הבאות, תמורת שכר מקסימלי של 67 מיליון דולר.
בנוסף לכך, המג'יק הצליחו לשמור על ג'ון אמיאצ'י ונשארו להם עוד 2 מיליון דולר בקופה כדי להחתים שחקן איכותי נוסף, כשעל הכוונת מוריס טיילור מהלוס אנג'לס קליפרס ובראד מילר מהשארלוט הורנטס. את המג'יק יעזבו בן וואלאס וצ'אקי אטקינס, שיחתמו קרוב לודאי בפיסטונס.
מי שנראו המתחרים הגדולים של המג'יק, השיקגו בולס בראשות ג'רי קראוס, מפגרים הרחק מאחור, ובינתיים מפסידים את כל המאבקים על שחקני הדרג השני. אדי ג'ונס מההורנטס החליט שהוא מעדיף לשחק בשביל פאט ריילי ממיאמי היט גם בשביל פחות כסף. טים תומאס מהמילווקי באקס, שכבר נתן לקראוס הבטחה בעל פה, נשלח למיאמי כדי לשכנע את ג'ונס להצטרף איתו לבולס, אך פגישה עם מאמן הבאקס, ג'ורג' קארל במיאמי, שיכנעה אותו לחזור בו ולהישאר במילווקי. שיקגו נשארה עם כל הכסף (20 מיליון דולר), אך במצב השוק היום אין לה מה לעשות איתו.
הפרי-אייג'נטס שנשארו בשוק הם שחקנים מהדרג השני והשלישי, וקראוס לא יהיה מוכן לתת להם את המשכורת המקסימלית האפשרית. הבולס ינסו ללכת על הפרי-אייג'נטס של אינדיאנה פייסרס, ג'יילן רוז ואוסטין קרושר, אך אלה צפויים להמשיך בקבוצה.
בראין גראנט מהפורטלנד טרייל-בלייזרס מחוזר על ידי קבוצות רבות (פיסטונס, בולס, ניקס), וכרגע נראה כי פורטלנד תעביר אותו בטרייד לקליבלנד קאבאלירס תמורת הפורוורד שואן קמפ.
פרי-אייג'נטס בולטים נוספים: רון מרסר, שצפוי לחתום בניו ג'רזי נטס, דני מאנינג, שמדבר עם היוטה ג'ז, שיאלצו להיפרד כנראה מהאוורד אייסלי (שיילך לטורונטו או אטלנטה), גלן רייס, שיחזור כנראה לשארלוט, דרק אנדרסון (יצטרף לסאן אנטוניו ספארס), קאטינו מובלי (הראפטורס?), טוני קוקוץ' (הלייקרס?), רשארד לואיס, שיישאר בסיאטל ואייזיאה ריידר הבעייתי, שיתקשה למצוא קבוצה העונה.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
היל. מנהיג חדש למג`יק
ארכיון ידיעות אחרונות
allsport
מקגריידי. רוצה לדיסניוורלד
allsport
צילום allsport
דאנקן. הפרס הגדול נשאר בבית
צילום allsport
ארכיון ידיעות אחרונות
אדי ג`ונס. חם על ההיט
ארכיון ידיעות אחרונות
רויטר
רוז. רוצה גמר נוסף עם הפייסרס
רויטר
מומלצים