שתף קטע נבחר

בכמה נמכרה דירת שני חדרים לשימור בת"א?

רופא שחיפש דירה המהווה חלק מההיסטוריה של העיר בחר בנכס ברחוב שינקין, גם בשל קרבתו למוקדי תרבות ובעיקר בשל התוספת החשובה: חנייה צמודה. האם עשה עסקה טובה?

הנכס: דירת 2 חדרים בקומה 3 בקבוצת הרכישה "שינקין 56" בתל אביב.

המיקום: רחוב שינקין פינת רחוב פאיירברג.

שטח: 62 מטר עם תקרה גבוהה של כ 3.5 מטר + חנייה.

מחיר סופי: כ-1.7 מיליון שקל.

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

מדובר בקבוצת רכישה המתארגנת בבניין אקלקטי לשימור לפי תוכנית העיר הלבנה. את השימור מתכננים משרד ארכוד אדריכלים והוא יכלול שימור של הבניין הקיים לפי התוכנית המקורית מ-1920, הוספת קומות מודרניות עם קירות מסך לפי התב"ע המוצעת ובמפרט טכני גבוה.

 

הדירה פונה לכיוון צפון מעל רחוב שינקין. עקב גובה של התקרות המיוחד, היא תמוקם בגובה 13.5 מטר מהרחוב, כך שיתקבל אפקט של דירה בקומה גבוהה יותר.

 

רחוב שינקין - אחד הרחובות המפורסמים בארץ, הוא גם אחד מהרחובות המבוקשים ביותר בלב תל אביב. מיקום הבניין על פינת רחוב פאיירברג השקט ממקם את הבניין מרחק זניח מצומת שדרות רוטשילד התוססת. 

 

במרחק הליכה ממוקדי התרבות

במרחק הליכה מהבניין ניתן להגיע לנחלת בנימין, דיזינגוף סנטר, תאטרון הבימה ולמוקד בילוי ותרבות נוספים בעיר. הדירה נמכרה לרופא מרמת אביב שחיפש דירה מיוחדת בבניין לשימור בלב תל אביב, שמהווה חלק מההיסטוריה של העיר. 

 

לדברי ליאת דנינו –ישראלי מנכ"ל חברת אמבסדור המשווקת את הפרויקט מציינת כי לנכס מספר יתרונות בולטים בנוסף למיקומו המרכזי: לדבריה, ככל הנראה מתכננים בעירייה להרחיב את שטחי המדרכות ברחוב, ולסגור קטעים ממנו לתנועת כלי רכב.

 

בנוסף, מזכירה דנינו ישראלי, כי במתחם שינקין ישנן חנויות רבות, מה שהופך את חיפוש החנייה באיזור למשימה כמעט בלתי אפשרית. לדבריה, לאחרונה נמכרה חנייה בפרויקט מלצ'ט שינקין בכ-300 אלף שקל ודירות ללא חנייה צמודה נמכרות במחירים גבוהים מהנכס המדובר.

 

לטענתה, שני המרכיבים הללו - מיקום הנכס והחנייה הצמודה צפויים להשביח את ערך הנכס גם בעתיד. היא מציינת כי במחיר אותו שילם הרוכש למ"ר בבניין אקלקטי לשימור, היה יכול לרכוש רק דירה ישנה לשיפוץ וללא חנייה באותו הרחוב.

 

סייעה בניתוח העסקה: ליאת דנינו-ישראלי מחברת אמבסדור

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים