שתף קטע נבחר

"הגיע הזמן שיתרום לכולם". לחיאני בדרך לקדימה

בבת ים לא הופתעו מכוונתו של ראש העיר להתפקד למפלגה הגדולה. "זה היה באוויר. הוא בעצמו דיבר על זה בגלוי", אמרו עמיתיו. יריבו: "עד שהחשד לא יתברר, אין לו מקום בפוליטיקה"

שלושה חודשים לאחר שהכריז בראיון חגיגי ל-ynet כי הוא רואה את עצמו מתמודד בעתיד אפילו על תפקיד ראש הממשלה, צפוי ראש העיר בת ים, שלומי לחיאני, לעשות עוד צעד בדרך להגשמת חלומו, כאשר יתפקד למפלגת קדימה. מקורביו אמרו הערב (יום ה') כי "הוא יסיים את הקדנציה שלו הנוכחית כראש העיר, וייתכן שיתמודד לכהונה נוספת, אך בכוונתו להשפיע על כלל הציבור ולכן החליט על הצעד".

 

 

גורמים בכירים בעירייה בירכו את לחיאני, שזכה בבחירות האחרונות לתמיכת שיא, שבמונחים פוליטיים ארציים נשמעת כמו מדע בדיוני: יותר מ-90% מהבוחרים הצביעו עבורו. ברחוב הבת-ימי הוא זכה לתמיכה גם אחרי המעצר המתוקשר לפני כשנה בחשד לעבירות שחיתות. לאחרונה הוא עתר לבג"ץ בדרישה להעביר את חומרי החקירה לפרקליטות, כדי לקבוע אם להאשימו בעבירות של טוהר המידות. בכל מקרה לחיאני מתכוון להמשיך בתפקידו גם אם יואשם.

 

"יש לו יכולות רבות ועתיד משמעותי, ומפלגת קדימה מתאימה לעמדותיו", אמרה ל-ynet מחזיקת תיק החינוך בעירייה וחברת המועצה הוותיקה אסתר פרון. "כבר מזמן היה באוויר שהוא יגיע לפוליטיקה הארצית, והוא בעצמו דיבר על זה בגלוי. יש לו כריזמה יוצאת מגדר הרגיל והגיע הזמן שאנשים כמוהו, בעלי יכולות מוכחות, יתרמו גם לכלל הציבור".

 

"ראש עיר משפיע יותר משר"

איש הליכוד בעיר וחבר המועצה מאיר הוני, מספר על הסיבה שבגינה ראשי ערים מומלחים רבים לא ממהרים לקפוץ לביצה הפוליטית. "לא האמנתי שהוא יעבור לפוליטיקה הארצית, כי עשייה עירונית בתור ראש עיר היא הרבה יותר גדולה ומשפיעה מאשר עשייה של שר. כנראה שהוא בונה תשתית לעתיד, כי אני לא רואה בחירות בקרוב. כמו שזה נראה כרגע, מפלגת העבודה הולכת לפרק עצמה לדעת ולהיבלע בקדימה. מהיכרותי איתו דעותיו שמאלה מקדימה, אך גם מפלגת קדימה היא מזמן לא אמצע. הציבוריות הישראלית זקוקה לאנשים כמוהו".

 

לחיאני, בעל תואר ראשון בהיסטוריה ופילוסופיה ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית, נמנה עם מקימי תנועת ישראל אחת בראשות אהוד ברק בשנת 1999, והיה בתחילה אף במקום ריאלי ברשימה (11), אך בסופו של דבר הוזז למקום אחורי יותר שהותיר אותו מחוץ לכנסת. ב-2003 זכה בבחירות לראשות העיר בת ים, ובשל מהפכה חינוכית וחזותית שעברה העיר, הוא כונה "הבולדוזר מבת ים". לאחרונה תקף פעילי ימין שהגיעו לבת ים וערכו הפגנה בקראה לבנות העיר לא להיפגש עם ערבים.

 

יחד עם זאת, לחיאני עדיין חשוד בעבירות חמורות, ועל אף הכחשותיו התקיפות והטענה ליחס לא שוויוני מצד המשטרה, הוא עשוי למצוא עצמו בקרוב על ספסל הנאשמים. "מעל ראשו עדיין מרחפת עננה כבדה מאוד של מעשים בלתי חוקיים ופליליים שעשה במסגרת היותו ראש העיר", הזכיר ראש האופוזיציה במועצת העיר, אלי יריב. "בפרקליטות מונחים נגדו תיקי חקירה של המשטרה. מן הראוי שאיש ציבור שהולך להיבחר לכנסת שיבוא נקי. עד אשר החשדות נגדו לא יתבררו, אין לו מקום בפוליטיקה. הוא מחפש מטריה ציבורית ומצא אותה במגרש של קדימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחיאני. "יכולות רבות"
צילום: דודו אזולאי
מומלצים