שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  טיוח משטרתי? "פצוע קל" התברר כנפגעים קשה

  במשטרה דיווחו כי בתקרית הירי בטירה שבמשולש אדם אחד נפצע קל, אבל בבית המשפט נחשפה תמונת המצב האמיתית. התושבים לא התפלאו: "מטעים את הציבור"

  מי מנסה לייפות את תמונת המצב על הפשיעה הגואה במשולש? אתמול בערב, בסביבות השעה 21:00, נשמעו קולות ירי בעיר טירה. כעבור זמן קצר, פרסם דובר מרחב שרון במשטרה, רב-פקד שלמה ג'ורנו, הודעה בנושא לכתבים בזו הלשון: "בטירה נורה אדם ונפצע באורח קל בפלג גופו התחתון ממספר כדורים".

   

   

  רק היום (ו') בבית המשפט, בדיון בהארכת מעצרו של החשוד במעשה, התברר כי באותו האירוע נפצעו קשה כמה בני אדם, שאף נאלצו לעבור ניתוחים. למרות זאת, לפחות מול התקשורת, העדיפו במשטרה להציג את האירוע באור אחר לגמרי.

   

  ג'ורנו המשיך ופירט כי "שוטרי משטרת טייבה פתחו בסריקות לאיתור היורים. האיש פונה במצב קל, לבית חולים מאיר". כעבור כ-20 דקות, פרסם הדובר הודעה נוספת לעיתונות, שבה נמסר על מעצרו של צעיר כבן 20 החשוד במעשה, כשברשותו נתפס אקדח.

   

  אלא שהאירוע, שנראה על פניו לא חריג באופיו, התברר למחרת בבית המשפט כשונה בתכלית מכפי שבחרו במשטרה להציגו לתקשורת. ה"פצוע קל" התברר ככמה פצועים קשה שהובהלו לבתי החולים ונאלצו לעבור ניתוחים.

   

  בבואם לבית משפט השלום בפתח-תקווה, לא חסכו נציגי המשטרה בפרטים שסיפקו כשביקשו להאריך את מעצר החשוד במעשה, אימן אעמר בן 20, שלטענתם "קשר קשר עם אחרים, הסתייע בהם וביצע ירי לעבר מספר תושבי טירה. הוא פצע אותם קשה, בצורה שחייבה את אשפוזם בבית החולים וניתוחם".

   

  בדיון התגלה עוד כי אעמר נעצר בביתו והשליך את האקדח שבו ביצע את הירי עם בוא השוטרים. במשטרה ביקשו להאריך את מעצרו בשבוע, אולם סנגורו של החשוד הבהיר שמרשו מכחיש את המיוחס לו וקרא לבדוק אם האקדח שנתפס הוא אכן זה שבאמצעותו נורו הפצועים. השופטת מרב בן-ארי קבעה כי יש חשד סביר לחשדות המיוחסות לאעמר, והורתה על הארכת מעצרו למשך שלושה ימים. 

   

  על מרחב שרון במשטרה, שהעיר טירה נמצאת באחריותו, מפקד תת-ניצב שמעון שומרוני. הוא כפוף להוראות מפקד מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו.

   

  למרות שפרטי האירוע התגלו בחומרתם בבית המשפט, לצד העבירות הקשות המיוחסות לחשוד, העדיפו גם כעת בדוברות המרחב להסתפק בהודעה הראשונית שמסרו לתקשורת, שכזכור,

  קבעה כי התקרית הסתיימה בפציעה קלה של אדם אחד בלבד.

   

  העובדה שתמונת המצב האמיתית על המתרחש במשולש אינה מובאת לידיעת הציבור הרחב לא הפתיעה את תושבי האזור. "כשרוצים להציג אירוע חמור וקשה כאילו שהוא היה קל, אז מעבירים לכם ולציבור הודעות כאלה", סיפר תושב טירה, שהיה אמש סמוך לזירת ההתרחשויות. "חבל שהמשטרה בוחרת להטעות את תושבי העיר בפרט, ואת כלל הציבור בכלל".

   

  ואיך הגיבו במשטרה על הטענות החמורות? בעיקר בשתיקה. סגן-ניצב שלומי שגיא, דובר מחוז מרכז, מסר: "אין תגובה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות panet.co.il
  טירה (ארכיון)
  באדיבות panet.co.il
  תנ"צ שומרוני
  צילום: ירון ברנר
  בנצי סאו, מפקד מחוז מרכז
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים